Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akksi lekötése és visszarakása...

Akksi lekötése és visszarakása után miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Az autó 2005 évjáratú mazda 3. Az akksit le kellett kötni, de amikor vissza lett kötve a kormányon lévő rádió kezelő gombok nem működnek és az elektromos ablak emelő csak a vezető oldali működik. Újra levettem akksit és utána is ezt csinálja. Ez okozta, de mégis hogyan lehet visszacsinálni, hogy újra működjön minden?

2017. szept. 28. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindent újra kell tanítani, ami nem a megszokottak szerint működik.
2017. szept. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is ilyesmire gondolok, de ehhez muszáj szervíz? Jó lenne, ha én is megtudnám csinálni hogyha nem kell számítógépre kötni. Léteznek trükkök is amikkel újra lehet tanítani csak ezeket nem tudom. Egy videón láttam az elektromos zár újra tanítását (3x indítani 3x ajtót csukni). Ha van ilyen rejtett dolog azt jó lenni tudni.
2017. szept. 28. 12:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Mazdát se fogok venni ha ilyeneket csinál. A Peugeot ilyet nem csinál, ha vissza teszem az akku sarut csak a dátumot felejti el. Semmi más baja nincs.
2017. szept. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már nem emlékszem tartsd nyomva a vezető oldali gombot le fel akkor megtanulja a vegallast majd valahogy így feléledni a többi gomb is
2017. szept. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ablakot kell lehúzni és teljesen felengedni gommbal, majd vársz 5mp-et és általában meg is tanulja a végállásokat, automatikusan fog a későbbiekben menni. Ha csak az egyik oldal nem működik, akkor ott elektromos hiba lesz, ami nem biztos hogy összefüggésben van - sőt, biztos nem - az akku levétellel. A vezérlőgombokat nem tudo kéne-e újratanítani, nekem az Astra H-n nem kellett, pedig rengeteget kötöttem már le az akkut.
2017. szept. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen sikerült ez a módszer:) Most már mindegyiket lehet kezelni. A kormány vezérlőket kellene visszaállítani. Lengéscsillapítót, axiál rúdat cseréltem és csak az akksi, meg az abs lett lekötve majd visszakötve. Ez lett utána.

Amúgy nagyon jó autó, imádom. Szuper jó a motorja. 12 évesen 5w olajjal nagy fordulaton se csipi meg az olajat. Nem hengerfejes és a fogyasztásával is elégedett vagyok.

2017. szept. 28. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!