Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Bora 2000 1.9...

Volkswagen Bora 2000 1.9 PDTDI Előnyök és hátrányok?

Figyelt kérdés
Üdv! érdeklődnék hogy kinek mi a véleménye a vw Bora 2000 1.9 PDTDI (116LE) -röl? Mik az előnyei és a hátrányai ennek a tipusnak?

2017. szept. 29. 23:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Jól megy, keveset fogyaszt.

Drága javítások.

2017. szept. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Előnyei: takarékos motor, olcsó alkatrészek, viszonylag megbízható.

Hátrányai: szűk hátsó tér, mivel sedan, a csomagtér is rosszul kihasználható, ha hanyagul tartották karban, vagy sokszázezer km van benne, akkor a motorra lehet költeni. Mállik a beltéri műanyag bevonat, ami csúnya.

2017. szept. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Drága, jó motor, keveset fogyaszt. Ha szerelni kell, drága az alkatrész. Kicsi hely hátul, iszonyat rondán öregszik. Béna formájú hátsó ajtó.
2017. szept. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Jó autó minden téren csak pont nem ezzel a motorral,ugyanis igen költséges alkatrészeket tartalmaz(hamar rá lehet költeni az autó értékének megfelelő összeget). Én benzineset vennék1,6-ost,de ha mindenáron dízelt akarsz akkor a sima tdi abból is a 90le-s ami megbízhatóbb egyszerűbb.
2017. szept. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még a jó érában készül motor. Keveset eszik, jól megy, filléres hozzá minden alkatrész és tartós.
2017. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon van hátránya, nagyon jó vételnek számít szerintem.
2017. szept. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezek a dízelek ma már nem számítanak a jó vétel kategóriába, mindig van velük valami nyűg, persze akad ez alól is kivétel, de átlagban itt is már 400-500.000-es futásról lehet beszélni, az mindegy mennyit mutat az óra.

Néhány költséges alkatrész: kettőstömegű lendkerék, turbó, Pd elem. Ha szerviz+üzemanyagköltség szempontból nézzük a fentarthatóságot akkor mindenképp megfontolnám a benzineseket. Elsősorban az 1.6 8V vagy még talán az 1.6 16V jöhet szóba a többi motor nem igazán mondható takarékosnak. Ezeknél is van hiba bőven, de a többi motorhoz képest fillérekből orvosolható. Főleg az 1.6 8V(SR) motorok. Ismerek olyat ami túl van a 400.000 km-en. Van olajfogyasztása, de minimális, erő is van, szóval viszik a bódét szépen, nem versenygép, de lehet velük előzni, haladni és nem eszik le a hajad :)

2017. nov. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Azért az 1.6-nak is vannak problémái (fojtószelep, alapjárati motor, EGR, váltó, olajfogyasztás, stb...) Viszont nem említhető egy lapon az 1.6 szívó egy 1.9-es turbódízellel. Rugalmasságban nagyon elmarad az 1.6 a TDI-től, aki pedig ezt szereti az bele fog nyugodni, hogy minimálisan drágábbak az alkatrészek. Bár azt nem értem, hogy ilyen 3-400e km körül rá kell költeni a motorra 2-300ezret és újra nem kell hozzányúlni 3-400e kmig.
2017. nov. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1.6 vs 1.9 tdi? Na ne nevettessél már! 90LE vs 101LE körülbelül ugyanúgy gyorsul max a 110LE 1.9 TDI ami leveri, de az meg a változó Geometriás Turbóval eléggé rizikós.

Igen az 1.6 nak is vannak problémái, de a 8 szelepesnél pl nincs EGR, olajfogyasztás meg a 16 szelepeseknél van megint csak, tehát maradt a váltó és a fojtószelep, de azt ezeknél már javarészt cserélték...

Mindenki ezzel érvel hogy lomha, meg sokat fogyaszt stb. Be kell ülni egy jól karban tartottba és menni vele egy kört az országban, mindjárt kiderül hogy menni is megy és fogyasztás se horror! Igaz én is leszóltam amig nem ültem bele, de simán vállalható! Amit semmikép ne az az 1.4 16V 75Le. Ha valaki keveset Pályázik,főleg városban használja és átlagos felhasználásra vesz autót, annak simán vállalható. Akárki akármit mond a tapasztalat azt mutatja hogy a városba nem való a TDI, főleg a PD TDI!

2017. nov. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!