Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy vannak a Scania típusjelz...

Hogy vannak a Scania típusjelzései?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy a betű utáni szám (pl... R730) az a lóerő, a szám meg maga a típus nem? Eddig megvan hogy hogy kel értelmezni, de régen miért volt ilyen kamionjuk hogy r143? Egyértelműen nem azért mert 143 lovas. Ezt nem értem. Meg egy linket tudna valaki dobni, ahol megnézhetem az összes Scania nyerges vontató modelt?

2017. okt. 2. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Régen a típusjelölés két számsorból állt, pl 124L 420 12liter, 4-es sorozat, 420 lóerő, az L volt a hosszútávú, a G az építőipari, a P-t akkor még nem jelölték szerintem.

A kérdésben szereplő 143 450 az 14 literes V8volt, 450 lóval a 3-as szériából.


A 2000-res évek elején változott a jelölés, akkor tértek át a típusváltozat + teljesítmény jelölésre, így lett P/G/Rxxx.

2017. okt. 3. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!