Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Smart Fortwo Passion kisautot...

Irénke1973 kérdése:

Smart Fortwo Passion kisautot ajánlanátok megvételre? 2005-ös? Elönyök? Hátrányok?

Figyelt kérdés

2017. okt. 5. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Neked kell tudni, hogy mi jelent előnyt, hátrányt.

Nekem nem kellene, mert csak egy autó fenntartását engedhetem meg magamnak, és az akkor már legyen teljes értékű, amivel országúton is lehet nyugodtan közlekedni.

Egyébként a Smart elönye a hátránya is - pici, kétszemélyes autó, amivel könnyű parkolni, de egy komolyabb bevásárlás után nehéz lesz berakni az árut az autóba, vagy esetleg be sen fér.

Második, harmadik autónak jó a Smart, vagy olyannak, akinek elegendő ez a méret, egyedül, vagy kettesben ki se mennek a városból.

2017. okt. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Nincs az a pénz, amiért nekem megérné.
2017. okt. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Előny: kicsi, még mindig feltűnő, könnyű vele parkolni

Hátrány: borzalmas törésteszt, dupla árú alkatrészek egy kommersz kisautóval összehasonlítva, folyamatos odafigyelést és törődést igényel.

2017. okt. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sokat gondolkodtam én is Smarton, automata, pici hosszába befér párhuzamos parkolóba, és itt ki is merült az előny. Olajcseréhez ki kell venni a motort, bármit csinál a motorba a szerelő ki kell venni a motort ( kérdeztem ) pici kerekei miatt minden kátyút megérzel. Aztán Swift mellé gondoltam, de inkább egy Fiestát vetten (MK4 1996) stabilan megy, nem kottyan meg neki 60 lóerőnél az autópálya tempó sem stabil kis autó. Legjobb lenne számodra egy Hyundai Atos 5 ajtós pici magas, kényelmes. Vagy Suzuki WagonR. :) De nem vagyok szerelő, csak mondom, de 6 éves ( hat ) korom óta követem az autók gyártását, tudom, hogy mi milyen motorra mikor készült mire jó mik a meghibásodási lehetőségei. :) Smart cuki, de tényleg csak ennyi pedig Merci technológia és biztonságos is.
2017. okt. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 egyáltalán nem rossz a törés tesztje. Ahhoz képest, hogy picike. [link]
2017. okt. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az addig okés, hogy csináltak egy merev utascellát. De nincs gyűrődőzóna, mi fogja fel az ütközés erejét? A tested?
2017. okt. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Smart nem személygépkocsi, hanem moped autó, nincs értelme a töréstesztjeit elemezgetni.

Városi kabinos robogók, amelyek drágák, de vannak, akik megengedhetik maguknak a fenntartását. Viszont ezek nem autók, lakott területen kívüli közlekedésre nem valók.

2017. okt. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahogy itt írta valaki: bármilyen szerelés: motor ki.

Ráadásul ezek a régiek már bajosak is, semmi értelmük nincs. Ezeket a városi közlekedésre találták ki, arra jók is, mondjuk Rómában. Minden drága hozzá, abszolút korlátozott értékű jármű, viszonylag magas fenntartási költségekkel. És még csak nem is fogyaszt keveset.

2017. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!