Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a haiba?

Mi lehet a haiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy Z12XE motor tipusú G Astra. Hidegindításnál jelentkezik a probléma. Felszökik a fordulat 2000-re, 2 mp múlva leesik 1200 -ra és ott ragad 1 percig, aztán fokozatosan beáll 900-ra. Kérdésem az lenne, hogy esetleg valakinek van -e hasonló problémája, ötlete a hiba okára?

Előre is köszönöm a segítséget!



2017. okt. 5. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hidegindítás... Rajt a 'szivató'.
2017. okt. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igaza van szerintem az 1. válaszolónak. Valószínűleg el van koszólódva is kicsit a rendszer. Menj el vele egy hosszabb útra, kicsit pörgesd ki. Hagy égjen a kosz belőle. Ja! Mindezek előtt takarítsd meg a légtömegmérődet!!! Nagyon fontos! Szerintem ez lehet az oka, hogy nem áll be hamar az alapjárat. Ha ez sem segít akkor kell gondolni alapjárati motorra (ezt kizárnám egyelőre), vagy netán vezérlő elektronikára (ezt is elvetném). Szerintem csak takarítsd át a gyertyáka, ha nem szépen égettek, kis benzines fogkefével mostd meg a légtömegmétőt (hagyd megszáradni majd), talán nézd meg a légszűrőt is, ha alapos akarsz lenni. Ha minden megvan, akkor vidd el valahová nagyobb útra 3-3,5 ezres fordulaton. Az neked kb 100-110 km/h körül lesz, ha jól tippelek.
2017. okt. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja még valami! Normális, ha hidegen magasabb az alapjárat. A szívató csinálja. 1500 körül még teljesen normális. Az is normális, ha lassabban áll be. Ettől függetlenül, ha mindig is így viselkedett a kocsi, akkor is csináld meg a fentebb írt tisztításokat. :)
2017. okt. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég merész tipp, de hátha nálad is csak ennyi a szituáció:

Fábiánál jött elő: szinte véletlen szerűen néha magasabb volt a hidegindítási alapjárat az átlagosnál, 1200 a 900 helyett. Én is azt hittem, hogy automata szivató probléma. Egy típus szakértő világosított fel, hogy ebben az autóban (2011-es) már van akkufelügyelet, azaz, ha az autó úgy gondolja, hogy szükséges az akku gyorsabb töltése, akkor megemeli az alapjáratot.


Hátha nálad is csak ennyi az ok.

2017. okt. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
G astra. Mind így indul. A szivató
2017. okt. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!