Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem kiakasztó ez a túlárazós,...

Nem kiakasztó ez a túlárazós, jutalékos rendszer az alkatrész kereskedőknél?

Figyelt kérdés

Most már teljesen vicc kategória.


Szerelők alá tesznek 50-60% -os kedvezményeket ők meg elkérik + a munkadíjat... csak ebből az van, hogy nem akarnak már dolgozni semmivel amivel kellene, sokkal jobb kicserélni egy kettős tömegű kereket kuplunggal, felmarkolni a jutalékot, a munkát igénylő szerelésekre meg húzzák a szájukat emiatt. Nem éri meg bonyolult hibákat nyomozgatni, összetett dolgokat megoldani, inkább pörögjön az alkatrész.


De igazából akár én is tudnék kedvezményt, meg szinte mindenki akit ismerek, már a sarki öregasszonynak is van 20% -a, de még csak elég rákeresni neten máris feléért megkapni mint amit a szerelő programja kiír a % gomb megnyomása nélkül. Csak akkor meg kihúzom azt a pénzt a szerelő zsebéből amit ő kapna, így megint nem sok kedve lesz dolgozni az ügyemen.


Nem lenne jobb, ha az alkatrésznek lenne egy normális ára (nem 3x -os amiből 1/3 -ot adnak a szerelőnek), annyi amibe kerül. A szerelő meg megmondaná normálisan mennyiért dolgozik. Ennyi Ft/óra aztán kész. Legfeljebb ha sok belátja a kocsi tulaj, hogy ezt nem éri meg megcsináltatni.


2017. okt. 5. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Normális szerelőt kell találni, nem kell messze menni itt van az én esetem, önindító vacakolt a kocsiba, úgy volt, hogy az a hiba minden jel arra utalt, adnám is az előleget, mivel addig nem ismertem a szerelőt, ő mondta, hogy nem kell előleg, majd a végén, hívott, hogy kész a kocsi 4 óra múlva, mondta, hogy bocsi, csak el kellett vontatni egy autót és azért nem szólt előbb, kérdeztem ,hogy mennyi lesz, mondta 10 ezer mert csak blendix vagy bendix nem tudom, hogy írják hibája volt 5 ezer az alkatrész, 5 a munkadíj, másik szerelő aki éppen akkor nem ért rá, de diagnosztizálta a hibát, 45 ezeret mondott mert rossz az önindító és a nem tudom melyik cégnél veszi meg mert ott vannak pontjai... azóta is veszi szerintem.

Kettös tömegűs autót meg csak cégek vesznek, magánszemély nem hiszem, hogy vesz aki képben van az tudja, hogy 240 alatt nem ússza meg, mert ott kuplungot meg még valami pár ezer forintos műanyag jeladót is kell cserélni, ott repülnek a tízezrek.


Jó szerelő kell aki igényes is, akkor nincs probléma. Én nem sajnálom tőlük a pár százalékot mert tudom, hogy a munkájuk többet ér mint a munkadíj, nekik is meg kell élni valamiből.

2017. okt. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze a pár százalékot én se sajnálnám, de az újabb autóknál 1-2-300.000 forintos alkatrészek simán vannak, azért egy 50% ott már lehet 150.000 Ft. Mindenkinek nincs félre téve ablakon kidobni való pénze, mert oké mindennek van ára, de hogy felmultiplikálják mielőtt bekerül a kocsiba az nem korrekt.


Nekem most már 20 éve van kocsim, talán a tizedik már nem is tudom... pár szerelőnél jártam már, sőt a rokonságban is van, de ennyi idő után se tudom azt mondani, hogy bármelyiket nyugodt szívvel ajánlom. Ami valahol szomorú.

2017. okt. 5. 15:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy szerelő bevételét a munkadíj és az alkatrészeken fogható haszon adja. Azért nem élnek belőle rosszul mert mindegyiknek van nagy kertesháza és nagy családja egyszóval én is azt mondom hogy a kedvezmények kihasználásán felül az alkatrészek túldrágítása már túlzás. Nem csak túlzás hanem kicsit sértő is azt látni a számlán hogy pl egy bigyót amit kisker vásárlóként 10ezerért megvehettem volna a szerelő már 15-20ezerért adja és neki természetes hogy nem is szólt előre hogy mire számítson az ember. Pedig nem vagyok fillérszámláló és van pénzem javításokra. De a saját pénzemnek nem vagyok az ellensége.
2017. okt. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdekes, azt senki nem reklamálja meg, hogy a 120cm-es full HD OLED f.zom tudja milyen tv 200e Forint, simán megveszi annyiért, és kész. Az vajon többe kerül a kereskedőnek, mint a fele?
2017. okt. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A tv szerintem más, mert az mindenkinek annyi. Választhatsz több ezer bolt közül, vagy neten rengeteg webáruházban van árverseny, ott duplázások nincsenek, mert akkor a másik alámegy árban. Az kb. annyi amennyi. Beépítéssel se vagy meglőve.
2017. okt. 5. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!