Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw touareg 2.5 R5 TDI 2...

Vw touareg 2.5 R5 TDI 2 millióért (használt) mennyire reális?

Figyelt kérdés
2005-ös,szerintetek?

2017. okt. 6. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Kicsit olcsónak tűnik így elsőre nekem, ami nem túl jó jel egy ilyen autónál. Nagyon jó a Touareg, de idősen már rengeteg problémája lehet. A 2.5 R5 TDI nem túl jó konstrukció (köze nincs a 90-es évekbeli adagolós 2.5 TDI-hez), szokott velük gond lenni. Továbbá szerintem túl gyenge a Touareghez ez a motor. A 3.0 TDI sokkal jobb lenne, erősebb és megbízhatóbb, de drágább is.

A másik gond még, hogy lgérugós (jó az, csak szar ha elromlik), és na, brutál drága rendberakni. Ha mindezeket tetézi még az automataváltó, akkor az még plusz egy problémaforrás. Bár meg kell jegyeznem, hogy szörnyű ez az autó kéziváltóval, egyszer vezettem egy kéziváltós 2.5 TDI Touareget, és ordított róla, hogy ebbe automata kell basszus.

Na szóval, kell még pénzt gyűjteni, és egy szép állapotú, lehetőleg leinformálható 3.0 TDI Touareget kell venni, mert másképp sírás lesz a vége.

2017. okt. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

És a 3.2 V6 illetve az 5.0 V10 TDI-ről mi a véleményed/véleményetek?

2017. okt. 6. 17:38
 3/8 anonim ***** válasza:
3.0 tdi -t kell venn a többivel ne foglalkozz. 5.0 R10 az alapvetően ugyan az mint a (2.5 R5)x2.
2017. okt. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3.2 V6 benzin nem rossz, Audi A6-ból ismerem ugyanezt a motort, de szerintem a Touaregben nagyon sokat fogyaszthat. Az 5.0 V10 TDI az tényleg a 2.5 R5 TDI megduplázása, szó szerint, ezért az sem túl jó motor, nagyon komplikált. De mondjuk igazi kuriózumnak számít. Nem ajánlott kategória.
2017. okt. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az 5.0 V10 két 2.5 tdi, de inkább a v10, az legalább brutál erős. a 3.2 v6 pedig rengeteget fog zabálni
2017. okt. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem vennék ilyet semmilyenben.

Rohadt drága lesz fenntartani akkor is ha a motorra nem költesz.

2017. okt. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek közül a 3.0 V6 TDI a legkevésbé problémás motor, de erre is lehet költeni jó sokat az alap szervizeire is. A többi motor ehhez képest betegágy fos. Szóval így kalkulálj vele.
2017. okt. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen reális. A 10+ éves prémium/luxus suv-ok általában töredékét érik újkori áruknak.


A probléma ott rejtezik, hogy fenntartásuk újkori költségikhez képest is drágább szokott lenni, ezért árazza le őket a piac ennyire.

2017. okt. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!