Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jol valtok? Dinamikus valtas...

Jol valtok? Dinamikus valtas technikaja?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Leszögeznem nem olyan regota van jogositvanyom, fel eve kb szamszerusitve! Adott egy 2.5 kia, szeretek dinamikusan valtani ami az en szemszögeim szerint igy nezz ki... fordulat porgetes pl.: 2-ben 3000-es fordulatig utana kuplung ki,3-ba berak,kuplung fel , nagy gaz (felig-haromnegyedik nyomva a gazpedalt).. Mindenzt a masodpercek töredeke alatt viszont a lenyeg itt van. Amikor berakom 3-ba es nyomom a gazt az autonak a fordulatszameroje megugrik DE NEM ESIK vissza, en ugy tudom h ezt nevszerint powershifting nek hivjak termeszetesen en nem olyan gyorsasaggal csinalom mint ÖK! Hosszura sikerult, de egy hozza erto segitseget kernem hogy megis mi lehet amikor az auto mintha kigyorsitana sajat magat...Arra gondoltam esetleg ami sajat tudatlansagom oka volt eddig hogy alacsony fordulaton teszem azt 1,800rpm-en teszem 3-ba GYORSITASNAL!! utana szepen pakolom fel 2500-3000 4-be..


Elöre is köszönöm a valaszokat!



2017. okt. 6. 19:31
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Az utolso mondtad nincs könyvbe vesve es nem mindig csinalom ugy csak "elmeleti sikon" esetleg neha valoban alacsony fordulaton rakom kovetkezo fokozatba
2017. okt. 6. 19:44
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Te túliskolázott észlény, a dinamikus váltást és a powershifting-et le bírod írni, de annyit nem tudsz, hogy a mondás szerint nem könyvbe vésve, hanem kőbe vésve? :-)
2017. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem magyarorszagon szulettem eltem par evet otthon, de azthiszem ezt talan el lehet nezni nekem. Jobban tenned ha szoross baratsagot kötnel a kapaval, masra amugy sem vagy jo.
2017. okt. 6. 21:07
 4/15 anonim ***** válasza:

A kapával kapcsolatos bájos megjegyzésedre, még egy régi magyar mondást idéznék:

Nem az a paraszt, aki a földet műveli.

Ugye érted? :-)

2017. okt. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem, de ha gyakorolsz egy kis önkritikat, megerted majd.

Ugye erted? ;)

2017. okt. 6. 21:26
 6/15 anonim ***** válasza:
Az nem jó, ha megugrik a fordulatszám, a járdán ha sétálok, és elmész mellettem, mosolyogni fogok ezen. Mert ilyenkor egy pillanatra felpörög a motor, és az bénának tűnik na. Hogy meddig húzatod ki, ha gyorsan akarsz menni, az mindegy, húzathatod 6000-ig is, ha jól esik.
2017. okt. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem. A váltási technikád a magyar tudásod szintjén van.
2017. okt. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Felre erted, varosban semmi gond nincs, en arra gondolok amikor mellekutrol kikerulsz a mondjuk föutra es lehet taposni neki.1,2 megvolt 2-böl 3 ba shift auto meglodul olyan mintha alad rugha es kiakarna löni h nyomjad neki. Engem e z erdekelne hogy ezt hogy hivjak es hogy ez teljesen elfogadhato viselkedes e az autotol
2017. okt. 6. 21:51
 9/15 A kérdező kommentje:
Es köszönöm a valaszod.
2017. okt. 6. 21:53
 10/15 anonim ***** válasza:
Annyira megy az a KIA, hogy így meglódul? :D Inkább arról van szó, hogy friss jogsival még nem szoktad meg a viszonylag nagy teljesítményét, és állandan nyomod neki, ha kell, ha nem. A gázpedált lehet finoman is nyomni, nem kell mindig forma 1 módban menni, hogy nagy gáz, nagyon gyors váltások, főleg városban. Lehet szép lazán, nyugodtan is, nem attól leszel jó sofőr a közutakon, ha 0,2 mp alatt tudsz váltani, de dicséretes, ha szükség esetén gyorsan tudod kezelni a váltót.
2017. okt. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!