Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1993 Pontiac Trans AM Formula...

Sivatagi1996 kérdése:

1993 Pontiac Trans AM Formula fogyasztás?

Figyelt kérdés

[link]


Itt van az autó, 5700ccm, V8, benzines.

Neten 10-15literes (15-23 mpg) fogyasztást olvastam, mennyire reális az ilyen autóknál?

Amerikába ugye máshogy van az oktánszám, ott lehet kapni alacsonyabbat is, hogyan változna a fogyasztás egy nagyobb oktánszámú üzemanyagnál pl.?



2017. okt. 7. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

nem fog a nagyobb oktánszámtól nőni a kompresszió.


a 15-23 mpg usa használattal van mérve, nekem van uj usa modell autóm, bezony nem fogyaszt annyit mint kinn.. az ok egyszerű beállnak 80-90km/h ra és ugy mennek vele. Ha én is 90el megyek az amerikaiak által irt 40 mpg-m megvan a 200 lovas benzinessel, de amikor magyarországi vezetést csinálok máris csak 24-26 mpg.. a dolog egyszerű, ők ritkán mennek 130-140el, elővárosi közlekedés beinditja megy 60 mérföldet 80al azt kész.


Szóval ne gondold hogy a v8 ennyit fog enni, lesz az 20 liter még akkor is ha a gázt érinted..

2017. okt. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Neten 10-15literes (15-23 mpg) fogyasztást olvastam, mennyire reális az ilyen autóknál?"

Egyáltalán nem reális. 15-20 liter a reális fogyasztása egy ilyen monstrumnak.


"Amerikába ugye máshogy van az oktánszám, ott lehet kapni alacsonyabbat is, hogyan változna a fogyasztás egy nagyobb oktánszámú üzemanyagnál pl.?"


Semennyire nem befolyásolja az oktánszám a fogyasztását.

Amúgy meg Amerikában sincs sokkal kisebb oktánszámú. Talán 92-es a legkisebb. Csak ott ugye máshogy számozzák.

2017. okt. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bizonyos körülmények között lehet reális. Amerikában a legtöbb helyen nem mehetsz 110km/h-nál gyorsabban. Tempomat 110-nél simán hozható a 10-12 literes átlag,ezzel szemben csak városon belül simán bekér minimum 20-25 litert :D
2017. okt. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


14 liter az átlag, igaz van erősebb és gyengébb modell is az itteni átlagban.


Mondjuk rdekes, szerintem ez igen kevés ahhoz képest.

2017. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Legyen hát egy nem csak "szerintem" válasz is, amely saját tapasztalaton alapul. 94-es Trans Am-em van. Átlagfogyasztása 13 liter/100km. Ez annyit takar, hogy budapesti indulással áthámozom magam a városi forgalmon, végre kiérek a tötymörgésből, onnantól kezdve normálisan, a forgalom ritmusában sétakocsikázás, néha egy telitalpas élményelőzés, vagy csak a hangélmény miatti gyorsulgatás, de alapvetően laza gurulás. Ha csak városi tekergésről van szó, de nem dugóban rohadásról, akkor 15-16 liter a fogyi. Ha pedig feltévedsz autópályára és sikerül folyamatosan 130-140-nel haladni óra szerint, akkor 11-12 liter, ha egy sima végtelen országúton krúzolgatsz (itthon azért nem nagyon akad ilyen) 90-nel, akkor 10 liter körüli az elméleti fogyi. A későbbi, LS1-motoros verziókkal alacsonyabb értékekre számíthatsz...
2023. ápr. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!