Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 200 lóerős,2 liter szívó...

200 lóerős,2 liter szívó (könnyű! ) autó városban 9,5-10 literből, hogyan?

Figyelt kérdés

Ismerősöm kb 4 hónapja vett 8 gen ufo type-r-t 6 sebességes váltóval.

Néztük, rendesen,nem rúgatva 700 km városi használat (tehát 50-nél 50-55 max 60) 9-10L ,9.4-et mutat mérő,és számolva is 9.7-re kijön,a 13.2-es gyári adat alatt...


2017. okt. 7. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi van ha nem jó a mérő?

A legjobb az ha tele tankolod , amikor jó sok ki fogy belőle , megint tele teszed és kiszámolod a fogyasztást. Sokkal pontosabb mint a műszer.

2017. okt. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen valós az a fogyasztás.

Az a titka, hogy nem szabad összekeverni a 200 lovas autót a 200 lovas autóval. Alacsony fordulton az a motor harmatgyenge, semmivel nem erősebb, mint akármilyen másik normál utcai 1,8. Normálisan hajtva nem is eszik többet.

2017. okt. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én épp autóvásárlás előtt állok. Eddig dízelem volt, szerettem az alacsony fogyasztását.

Most képbe került egy 200 lóerős 1.6T motoros benzines autó. Azt gondoltam, hogy 200 lovat ki kell valamiből termelni és ha azt benzinből teszi, akkor fogyaszt rendesen.

Az adott típus fórumán akinek ilyen van szinte mindenki azt állítja, hogy autópályán 140-es tempónál 7 liter alatt elvan. (1,3 tonnás autó.)

Nem tudom, nekem ez elég hihetetlennek tűnik. Oké, hogy fejlődött a technika, de valóban ennyit sikerült javítani egy turbóval a benzinmotor hatásfokán?

Mert ez azt jelenti, hogy a fele ekkora teljesítményű CR-dízelemhez képest épphogy egy literrel kérne többet dupla akkora teljesítménnyel... Kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, de azon a fórumon az összes tulaj ezt állítja.

2017. okt. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi, nekem hobbi autónak van egy 5 literes motorral szerelt 422 lovas gép, papíron 18,5 liter körül kéne ennie városban, mégis elmegy 15,8-16,2 körül ha finoman hajtom, egyszerűen nincs kihasználva a teljesítményéből semmi, ugyanez igaz bármekkora motorra, ha nincs hajtva akkor nem fog zabálni, akár annyit se mint a papíron írt fogyasztása.
2017. okt. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
5 liter még sörből is faja
2017. okt. 7. 19:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd hozzá hogy ez egy VTEC vezérelt 9000-et forgó motor. Megközelítőleg 6-6500 körül vált a VTEC és onnan érzed erős autónak alatta pedig mint bármely másik 2literes motor. Ha pörgeted akkor eszik, ha normálisan használod akkor pedig teljesen fedheti a valóságot a 9-10l városi fogyasztás.
2017. okt. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De lassan, nyugisan megy vele városban? Meg az sem mindegy, hogy Hódmezővásárhelyen mész éjszaka, vagy Budapesten nappal.
2017. okt. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hiába 200 lóerős az autó, ha abból csak 50-et használsz, azt is csak az erősebb gyorsításakor. Nekem 160 lovas szívó van, 4000 fordulat környékén éri el a 100 lóerős teljesítményt. Városban ritkán megy a mutató 2500 fölé, mert tök fölösleges, nem akarom felszántani az utcát. A 130-as tempó tartásához is 50-55 ló elég. Nálam az átlag fogyaztás 11-12 liter, de az az állandó összekerékhajtás miatt van.
2017. okt. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%

a 100 lovas is ennyit enne :)

a városban a kocsi tömege számít, meg hogy mennyire vezetsz ész nélkül.

ha minimalizálod a fékezéseket, meg nem padlózod gyorsításkor, akkor ennyi egy benzins kocsi fogyasztása. 2.0 nem olyan köbcenti. az 5 literes persze többet eszik kicsit :)

2017. okt. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!