Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó miért nem indul 4-5...

Robogó miért nem indul 4-5 napállás után?

Figyelt kérdés
Rájöttem, hogy a karbiból kipárolog a benzin, ha napokig nincs használva a motor. Viszont ilyenkor 4*10 másodpercig kell önindítózni, mire beindul, mert a vákuum vezérelt benzincsap csak akkor nyit, ha megy az önindító. Van egyszerűbb mód arra, hogy a karbit feltöltsük benzinnel több napos állás után? Mert így tönkremegy az önindító! Ha bekötök Y-elágazással egy hagyományos benzincsapot, kikerülve a vákuumosat, az rendben lesz szerintetek?

2017. okt. 8. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az enyémen van berugókar, hosszú állás után meg se próbálok önindítózni.

A vákuumos benzincsap berugókarra is nyit, hiszen a henger felől így is van szívó hatás.

2017. okt. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a következőt!

Mikor indítanál, befogod a levegőszűrő szívócsonkját! Pöcc- röff indúlni fog!

Nem a csappal lesz a gond.

Szívesen!

2017. okt. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egy szóval se írtam, hogy hibás lenne a csap. Szívesen. A karburátor feltöltéséhez kell 15-30 másodperc, ami nem tesz jót az önindítónak. A levegőszűrő befogását kipróbálom, köszi!
2017. okt. 8. 23:03
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy szerelő géniusz de nem a karburátorral van gond? Télen a használatlan robogók karburátorába belerohad a 95ös a hónapok alatt, az én robogóim a 4 hét után is indultak az első öndítózásra.


Ha nem az akkor a vákum lehet nem elég erős hogy olyan sokáig kell szívnia (valahol ereszt).

2017. okt. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Garanciás motorról van szó, 50 köbcentis. 4 ütemű, ezért ritkábban kerül szívási fázisba, mint egy 2 ütemű. csak akkor indul nehezen, ha 4-5 napig nem megyünk vele és meleg van. most pl a hideg reggel jól beindult egy hét állás után pöccre. melegben kiszárad a karbija néhány nap alatt, az a gond. a levegőszűrő befogás is jó ötlet. de a nyílása nehezen elérhető. Beépítek egy manuális csapot párhuzamosan a gyárival, így indítózás nélkül fel tudom tölteni a karbit.
2017. okt. 10. 08:59
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges ez a beépítés, inkább az üzemanyag rendszert kellene átnézni. Nekem három négyütemű robogóm volt már, két 50-es és egy 150-es, most egy 600-as 4karbis van és mindegyik egyből indult nem 4-5nap, hanem 4-5hét után is. 4-5nap állásnak nem kéne számítania, de még két hétnek sem. Ott valami más bibi van, hidd el. Azt amit a beépítésre költenél, inkább szakemberre költsd, az 50ccm olcsón lehet javíttatni.
2017. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A szerviz azt mondta, hogy "ezek az 50-esek ilyenek, ha precízebb, komolyabb motort akarok, akkor vegyek nagyobbat, azzal nem lesz semmi apró gond".
2017. okt. 10. 20:41
 8/14 A kérdező kommentje:
Amikor indítótok, egy normál indítás fél főtengely fordulat alatt beindítja a gépet, de ha kiszárad a karbi, manuálisan is 15-20 másodpercig tart feltölteni. Szóval akkor a kérdés az, miért szárad ki 5 nap alatt?, amikor teljesen sértetlennek tűnik.
2017. okt. 10. 20:44
 9/14 anonim ***** válasza:

A szerviz hülyeséget mond, 50-eseknek ilyen betegsége nincs mert akkor senki sem venné.


"amikor teljesen sértetlennek tűnik." Mert csak annak tűnik de nem az.


Én biztos nem mókolnék főleg nem egy GARANCIÁS robogót. Beviszed, papíroztatod mi a probléma, és a 3. eredménytelen javíttatás után állj el a vételtől vagy kérd a gép/fő alkatrész cseréjét. Ennek nézz utánna és ne próbáld te vagy más mókolni a gyár hibájét.

2017. okt. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az enyém is "kiszárad" pár nap alatt, ezek tényleg ilyenek.


Esteleg próbálj meg úszóház tömítést cserélni.

2017. okt. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!