Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fotengely csapagy csere...

Fotengely csapagy csere mennyire draga mulatság?

Figyelt kérdés
Hallok valami csapagyhangot eléggé ugynezki, hogy a fotengely szijtarcsa mögül jön. Viszont mikor csak a vezérlés van rajta akkor nem hallom. Majd probaltam 1esevel is feltenni, de szinten az volt a szitu, hogy kiadta a hangot. Ha az lenne, hogy csapagy csere mennyire zsebbe nyúlós történet?
2017. okt. 8. 23:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Végül is csak a lényeg maradt ki, egy 20 éves Astráról van szó vagy egy két éves S Merciről, mert egyáltalán nem mindegy, így max azt lehet mondani, hogy valahol 50 és 500.000 között.
2017. okt. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2004-es hyundai accent
2017. okt. 9. 06:38
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
A főtengelynél siklócsapágyak vannak, azoknak nincs hangjuk még kopottan sem, max. a hajtókar csapágyak kopognak. Valami mást hallasz. Pl. generátor, szíjfeszítő, kompresszor.. Levett szíjnál kézzel meg kell mozgatni ezeket a tengelyeket, hátha lóg valamelyik, utána megpörgetni miközben hallgatod a hangját. Ha így sem találod, akkor tekerj a szíjtárcsára egy darab spárgát, vagy valamit és rántsd meg vele, mint egy benzines fűnyírót. Ettől már felpörög annyira. hogy tutira hallani fogod, melyik zörög.
2017. okt. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Vagy 2 éve lett cserelve hajtokarcsapagy. Még 1 autószerelo csinalta. Bar nem teljesen megbizhato. Azóta 8E kent csereltem az olajat. Vagy nagyon gyengeminoseget vett bele. Mert vmi 10E ft volt elmondasa szerint. Még 1azer atnezem aztan irok. Viszont akkor nem is ilyen hangja volt.
2017. okt. 9. 08:13
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
A leggyengébb minőség is kibír több 100e km-t és 10e-től vannak olcsóbb garnitúrák is. Mint írtam a hajtókar csapágynak kopogó. kerregő hangja van, főleg hidegindításkor és egy bizonyos fordulaton. Ezt nem lehet összetéveszteni egy rossz golyóscsapágy hangjával, ami általában zúg, morog, csikorog.
2017. okt. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen az kopogo volt, es bizonyos fordulatnal jelentkezett. Vizpumpam hajszalrepedeses volt az kimosta a zsirt a a vezermuszij vezetogorgojebol. Na ez most orvosolva lett. De nem oldotta meg teljesen, annyi fix hogy mar most sokkal másabb a hangja.. Uj vizpumpa kizart h csapagyas legyen es adjon ilyen hangot. Illetve megforgattam elotte es teljesen jo a pumpa. Vezerles felrakasa beallitasa utan 1cmre (nyomva es huzva) lett beallitva a vezerles, jelre allitva alul felul es ugy megfeszitve. Igy beinditottam es hibatlanul futott. Majd klima es generator. Esetleg meg arra tudok gondolni, hogy a generátorrol nem vettem le a szijat csak lazitottam rajta amennyit engedett, viszont igyis elvitte es lehet, hogy megis csak a generator lesz. Szijfelrakasanal megforgattam es nem tunt csqpqgyasnak de fordulqton lehet kiadja. Ma megnezem, irok, hogy mivolt.



Egyébként ez a csapagyhang is nem teljesen folytonos, hanem ahogy jar a motor neha hangosabb vmivel néha halkabb.

2017. okt. 9. 11:21
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyebkent ez csikorgo hangot ad ki.
2017. okt. 9. 11:23
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Silány minőségű hosszbordás szíj is tud csikorogni.
2017. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Arra nem is gondoltam. Mindegyik szijam gates, az az 1 dayco azt még egyik haveromcvette mert ők olyat hasznalnak. Köszi a tippet.
2017. okt. 9. 13:18
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
Nekünk a Dayco-val már többször voltak ilyen csikorgós problémáink, a Gates-el még nem.
2017. okt. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!