Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fényszóró állítás mire jó?

Fényszóró állítás mire jó?

Figyelt kérdés
Ültem a kocsiban, volt egy kapcsoló amiről nem tudtam hogy mi, hiába kapcsolgattam, nem csinált semmit. Aztán rájöttem, hogy a fényszóró magasságát tudom vele állítani. Ha teljesen lefelé fordítom, akkor alig látok előre. Ennek mi értelme van? Amúgy a kocsi egy golf 4.

2017. okt. 11. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
vannak olyanok akik a csomagtartót telepakolják no azoknak találták ki
2017. okt. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kézikönyben le van írva, hogy milyen terhelésnél mennyire kell lebuktatni a fényszórót. Pl. ha 5-en ültök a kocsiban, tele van a csomagtartó, és még neadjisten egy utánfutó is van a gépen, akkor az elég jól le tudja húzni a hátulját. Na, ilyenkor kell lejjebb tekerni a lámpát, hogy ne vakítsd meg a Budapest-London repülőgépjáraton ülőket, és te is láss azért valamit
2017. okt. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Így van! Ha egyedül üllsz az autóban és a cspomagtartót a plafonig rakod, akkor az autó hátulja megsüllyed, míg az orra felemelkedik, ergo a fényszóród az eget fogja világítani. Ekkor a kézikönyv szerint kell beállítani 1-2-3 fokozatba ahhoz, hogy ne vakítsa a szembejövőt.

De igaz ez akkor is, ha a hátsó ülésen 3man ülnek, már akkor is korrigálni kell kisebb mértékben a fényszórómagasságot. Vannak olyan autük, amelyeknél a szintezés automatikusan történik, nem Te állítod, hanem az autó maga.


Sajnos műszakin annyira elállítják a fényszórókat alapból, hogy az autó előtt 5 méterre nem látsz el. Én minden műszaki után állítok rajta úgy, hogy ne vakítson, de a lehető legmesszebb lássak vele, s ennek köszönhetően este nem kell reflektort használnom, mert nem 10 méterre ver el a fénye.

2017. okt. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 crudy ***** válasza:
Nem is ertem ez h lehet kerdes. Neked meg nem csapta ki a szemed egy szembejovo lampaja? Sot annak a nagyon nagyon sok embernek akik szarnak ra h beallitsak a fenyszorojukat mert csak az a lenyeg h ok lassanak el a hatarig, azok nem idegesitik egymast??
2017. okt. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért nagy logikával nem vagy eleresztve.
2017. okt. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van egy jó cikk róla, elmondják a lényeget, de előttem már megtették.

2017. okt. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 1 hónapja van jogsim, szóval nagyon még nem filóztam ezen, de így tényleg tök logikus.
2017. okt. 11. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!