Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak, hogy ne sípoljo...

Mit csináljak, hogy ne sípoljon a fék?

Figyelt kérdés

Hello!


VW Golf IV autómon vásárlást követően mind a 4 tárcsát, és az összes fékbetétet lecseréltettem augusztusban.


A fékhatás nagyon jó, de vagy 1 hete fékezésnél borzasztó sípoló hangot lehet hallani.


Próbáltam utánajárni, hogy mi okozhatja ezt, és mit csináljak, de érdemleges infót nem kaptam eddig.


Mit tanácsoltok, mi lehet a gond?



2017. okt. 11. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Havernek volt egy hasonlo esete, nala az volt, valami nagyon olcso fekpofakat tettek fel neki, ami fekezeskor fura hangot adott ki. Ujabb csere utan nem volt gondja.
2017. okt. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vidd vissza ahol cseréltetted. Valszeg hibás az egyik fékbetét.
2017. okt. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, visszaviszem, az a biztos.
2017. okt. 11. 16:46
 4/12 anonim ***** válasza:
vagy csak lazán nem lett kinagézva a nyerek meg a fém alátétek és szorul a betét és folyamatosan éri a tárcsát esetleg a csúszka van megszorulva
2017. okt. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nyerek helyett nyereg csak akkora f-@-sz vagyok hogy nem tudok írni sem -.-"
2017. okt. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt is mondják szakik, hogy van amikor a tárcsa meg a betét nem fér össze. Egyszerűen azért, mert a tárcsa ötvözete illetve a betét anyaga nem "harap" egymásba, hanem csúszik, és a betét mikroszkópikus szinten is simára kopik, na akkor adhat ilyen hangot. Illetve ha valami alászorul, alákerül, olaj pl. Széles, ritka forgalmú úton meg kellene próbálni pár 100 --> 0 fékezést, nem vészféket, hanem határozott egyenletes lassulással megállni. Így talán leég a problémás rész. Ha ez nem segít, akkor csak a szerelő tud.
2017. okt. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szaki meg a mikroszkópikus egy mondatban :D ilyet se halottam még soha , de biztos ezek a garázssoros sufnituning szerelők akik aztán mindenhez értenek csak ahhoz nem hogy a problémát megoldják. Bár lehet tényleg vannak ilyen nóném kuka tárcsák meg betétek de ha valaki ilyet használ féknek az annyit is ér.....
2017. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Legnagyobb gond, hogy amúgy márkaszervízbe hordom. Még nem volt időm visszavinni, de megírom az eredményt majd.
2017. okt. 16. 12:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Én legutóbb a Brembóra kaptam meg garázssoros szakitól, hogy sz..r. Hát, bocs hogy ilyet vettem. Nekem azzal még gondom nem volt.
2017. okt. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A garázssoros fusizó kóklerek azoknak úgyis az a legjobb amit ők szereznének bele mert nekik azon van hasznuk...
2017. okt. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!