Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs akkumulátor...

Szotyi41 kérdése:

Miért nincs akkumulátor indikátor az autókban a műszerfalon?

Figyelt kérdés
Bocsi ha buta a kérdés, nemtudom hogy létezik-e ilyen. Fizikailag megoldható-e csak érdekel. Létezik ilyen?
2017. okt. 11. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Terepjárókban szokott lenni, terepre való teherautókon is, pl. Mitsubishi L200, versenyautókban nélkülözhetetlen.

Normál személyautónál egy izzócseréhez szakszervízbe kell menni, nemhogy nézegesd menet közben a generátor működését.

2017. okt. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolsz, ami a töltöttségét mutatja? Semmi akadálya nem lenne, a kamionokban pl. van.
2017. okt. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Felesleges
2017. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert az okos gyártók szerint nem tartozik ez az adat rád,mert úgyse értenéd :D


De egy olcsó kütyüvel simán ellenőrizni tudod hogy mi a helyzet ,itt van néhány pl: [link]

2017. okt. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


Itthon is, kint is lehet kapni.

Bedugod a szivargyujtóba (nekem mindig ott van USB töltös változatban), mindig látom az akkufeszültséget, ha 14 felett van, akkor jó vagyok...

2017. okt. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van :) Sőt még a motorolaj hőfoknak is van külön órája.

(Audi A4)


Az új autókban meg már annak is örülni kell, ha látod a vízhőfokot. Újabban nem divat. Van egy fordulatszámmérő meg egy kilométer óra és kész. Jobb esetben egy visszajelző ledet kapsz, hogy hideg a motor...

2017. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Ok de teljesen felesleges műszer. A vizhofok meg talán rendben van de beinditom beáll középre azt ott marad és kész.ha nincs töltés akkor jelez hogy még egy mutató bealljon középre megint felesleg. Ha nagyon kéne akkor elm327 és egy telefon azt látom még a gázpedál állást is.
2017. okt. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 2013-as Octaviát használok, abban pl. van.

Nem folyamatosan működik, hanem álló autónál mutatja a töltöttséget gombnyomásra.

Szerintem azért tették bele, hogy ha pl. sokáig nem használod az autót, időnként rá lessen nézni és töltőre tenni ha muszáj, mert egy ilyen autónál elég nagy szívás, ha teljesen lemerül, egy csomó mindent újra be kell állítani.

2017. okt. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ment a zöld. Köszi a válaszkat. Egyébként nem hinném hogy felesleges, ha pl állóhelyzetben zenét hallgatsz sokáig, akkor szerintem hasznos tudna lenni. Meg a mai autókon szinte mind van kijelző, az új renaultok pl pontozzák a fogyasztásod, fékezéseid, mint egy angry birds játék után. Szerintem elférne az ilyen fontos adatok mellett.
2017. okt. 12. 04:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Én meg tudom jeleníteni a displayen, tegnap például pont ezt tettem a délutáni vezetés során. :-)

Start-stopos autóm van (mindig kikapcsolom indításkor), ám most már 7 éves és a gyári akku van benne. A tegnapi teszt során én is azt figyeltem, hogy változik az akku-feszültség különböző szituációkban: start-stopot működtetve, menet közben, várakozva működő rádióval stb. Tudom, nem megbízható módszer, de ezzel próbáltam valamilyen szinten felmérni az akkum állapotát.

2017. okt. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!