Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltó vs. Manuális...

Automata váltó vs. Manuális váltó?

Figyelt kérdés

Szervizköltségek, karbantartási gyakoriság, megbízhatóság szempontjából melyik a jobb? Jelenleg manuális van, de ha majd valamikor csereérett lesz az autónk, automatára akarok átállni.

Vélemények?


2017. okt. 12. 08:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az automatában néha ( 60-100Ekmenként) olajat kell cserélni ennek az ára 60000Ft, ha elromlik valami vannak erre szakosodott szerelők akik meg tudják javítani, szerencsére az enyém nem romlott el. A kocsit már eladtam. Sokkal kényelmesebb , mint a manuális, 1 nap alatt meg lehet szokni a használatát.
2017. okt. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Azért a 60k nem szentírás, nekem pl 25e volt a valtoolaj csere a volvomba.


Sok szempontból az automata sem drága, típustól függ. Az én kocsimba pl manuálisan van kettős tömegű, az automataban nincs. Ennek a cseréje annyi, mint egy komplett automataváltó-felujitas.

2017. okt. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Automata és automata között is óriási különbség van!

Én automata párti vagyok. Bár ez inkább kényelmi szempont mint olcsóság. Passatom van DSG vátóval de szeretem. Nekem semmi bajom nem volt még vele. Eleinte idegenkedtem, hogy automatát venni. Rábeszéltek de nem bántam meg. Tény hogy bonyolultabb, tény hogy ha gebasz van akkor drágább. De hát valamit valamiért.

2017. okt. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sok városi araszolást, lassú járatot mennyire bírja? Előzésnél pl. csak oda kell lépni neki, és ha kell visszavált? Nem tudhatja hogy nekem pontosan mikor kell fordulatszám. Bár azt olvastam, elég odalépni neki, és ahhoz igazítja a fordulatszámot.


Manuálissal ugyan tudok 5-ben is előzni, csak akkor lassúbb, míg 4-ben gyorsabban fel lehet pörgetni, és hamarabb befejezni az előzést. Ez attól függ természetesen hogy lendületből, vagy autó mögül akarok-e előzni. Nem tudom érthető-e... HDI a mostani.


Természetesen félreértés ne essék, nem az a minden-helyzetben-előzgetős hülyegyerek féle vagyok...

2017. okt. 12. 11:55
 5/12 anonim ***** válasza:

Automata váltó kényelmes és garanciális autó esetén nicns zsákbamacska, viszont ha a végét járja és "beáll", akkor sajnos szervíz és az esetek legnagyobb többségében cserélni kell a váltót, ami több száz ezer Ft-os tétel is lehet.

Audi A6 1999 2.5d-ben a váltóolaj csere munkadíjjal 125.000 Ft, egyik ismerősöm épp most cseréltetett benne... hát majdnem megállt a vér bennem...


Az automata váltóval akkor van gond, ha am otor nem indul és nem sikerült kiakasztani azt a pöcköt, amivel üresbe lehet tenni a váltót, mert ellenkező esetben még csak nem is húzathatod haza.

2017. okt. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, ha lepadlózod, akkor visszavált a legnagyobb gyorsulás érdekében ("kick down").

Eddig nekem is manuális váltóim voltak, de én is szemezek az automatával. A mai automaták használhatóak általában kézi üzemmódban is. Azaz + - irányba lökdösöd a kart és te választasz sebességet, csak a kuplungolás automata.

2017. okt. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az automata elég okos jószág (főleg az újak), pontosan tudja mikor hova váltson. Az újak tanulják is a vezetési stílusát a sofőrnek.
2017. okt. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az automata már az őskorszakban is tudta ezt, nagyobb gázállásnál visszavált természetesen.

Legtöbbön van S gomb vagy áthúzható a kar S részre, sport mód, azt ha megnyomod akkor még jobban elereszti a fordulatszámot felfele.


A +/- variációkról is érdemes tudni, hogy a legtöbb ott is hülyebiztos, nem fogja engedni tiltáson járatni hanem felvált akkor is.

De ezerféle van már belőlük.


Nagyon jó az automata, más már nem is kéne. Annak nem ajánlott aki 200 ezerből akar autót venni, az inkább hanyagolja, mert nem fogja tudni szervizelni se.

2017. okt. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az utóbbi 10 évben már mindenféle márka kiváló automataváltókat gyárt (szigorúan hagyományos automatáról beszélek). Nagyon okos szerkezetek, sokkal ügyesebben váltogatnak, mint egy átlagos sofőr, előzésnél is. Megbízhatóságuk is egyre jobb. Mostmár automatát kell venni, a kéziváltónak nem nagyon van értelme.
2017. okt. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"szigorúan hagyományos automatáról beszélek"


Milyen a hagyomány nélküli?

2017. okt. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!