Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nincs légzsák olyan kocsiba...

Ha nincs légzsák olyan kocsiban ahol papíron van akkor megbüntetnek? Ha igen akkor kik?

Figyelt kérdés

Vennék autót, törött, megcsináltatom ,de légzsák drága. Ezzel nincs is gond mert vezetőoldali van csak benne, utas oldali nincs és csak én vezetem az autót az én biztonságommal játszok. Viszont nem tudom, hogy valamely hatóság megbüntet e ha kiderül nincs légzsák egy légzsákos kocsiban. Megbüntetnek?


Azért veszem meg ezt mert 100 ezer + még csak hűtőt meg egyéb elemeket kell kicserélni, kalkuláció 100-150ezer volt átírás 50ezer ezért lenne 300k-ból egy frankó kis szaladgálós autóm, ami eredeti áron 800 ezer.


2017. okt. 12. 15:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és.. nem fogom eladni úgy, hogy " sérülésmentes hölgy tulajdonostól nem dohányzó és még a gyerekek is csak kívülről nézték" nem fogom eladni max. a bontóba, nem adok el autót főleg úgy, hogy ez plusz felelősség, lelkiismeretes vagyok.
2017. okt. 12. 15:09
 2/9 anonim ***** válasza:
Csodálkoznék ha átmenne a műszakin.
2017. okt. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Műszakin nem ellenőrzik a légzsák meglétét. De azt nem tudom, hogy máshol nézik-e.
2017. okt. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Műszakin nem, mert egyik volt osztálytársam családi autójuknak egy műhelybe kivették a utasoldalit és úgy ment át többször műszakin majd valami átnézésen ( nem tudom) kérdezték, hogy karambol után miért csak az utasoldali nyílt ki, ez volt nekik furcsa mert újonnan vették a kocsit és tudtukkal nem törték, vagy legalábbis nem emlékeztek olyanra , hogy törték volna valaha is a kocsit, aztán kiderült légzsáknak a hibajelző ledje se volt épp beszerelve ezért nem is világított, bár fel szokott villanni indításkor, mindegy is lényeg, hogy tudom műszakin nem nézik. Eredetvizsgán nézik?
2017. okt. 12. 16:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Hatóságok nem fognak érte megbüntetni. Jelenleg a biztonsági öv az, ami kötelező, és annak működnie is kell, azt műszakin is ellenőrzik. A légzsák hiánya miatt esetleg az élet fog megbüntetni, ha csattansz egyszer a kocsival... Ha az enyém volna, én megvenném bele a légzsákot.
2017. okt. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Alacsony vagyok és kövér, kicsit örülök, hogy nincs is benne mert nagyobb sérülést okozna mert a hasamnak menne a lufi ott kicsit átrendezné a 'belem. Meg amúgy is mindegy egy kisautóba ami már törött volt. Akkor "megnyugodtam" Köszönöm a válaszokat.
2017. okt. 12. 17:24
 7/9 anonim ***** válasza:
A műszakin ellenőrizniük kellene és nem engedhetik át. Más téma, hogy ki az akit érdekel is...
2017. okt. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Műszakin nem világithat hibajelző lámpa, fényképezik a műszerfalat. Ha nem jó a légzsák, világít az SRS lámpa. Elvileg.

Máshol nem foglalkoznak vele.

2017. okt. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Alacsony vagyok és kövér, kicsit örülök, hogy nincs is benne mert nagyobb sérülést okozna mert a hasamnak menne a lufi ott kicsit átrendezné a 'belem."


A kormánykerék jobban átrendezné a fejedet, én azért nem örülnék neki a helyedben. Nem tudom, milyen típus, de bontottban nem lehet túl drága. Mondjuk a vezérlője is kell ilyenkor.

2017. okt. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!