Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ebben a helyzetben kinek van...

Ebben a helyzetben kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Mentem az úton, főútra akartam kanyarodni. Nyilán meg kell várnom, hogy szabad utam legyen, addig állok. Ahol állok, azt az utat bicikliút "keresztezi", sárga felfestés. Várok-várok, már mögöttem is megállt egy autó. Nénike jön biciklivel, le kell szálljon, hogy kikerüljön, és beszól, hogy jó helyen álltam meg. Hát de mikor oda álltam ő a közelben sem volt! Csak sokáig kellett várnom! Ebben a helyzetben mi a helyes? Vagy kinek van elsőbbsége? Vissza tolatni nem tudtam, hogy elférjen a mögöttem álló autó miatt.
2017. okt. 18. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Ja, nénikékkel ne foglalkozz, mindegy, mit csinálsz, beléd fognak kötni. Állítólag múltkor álló autóval akartam elütni egyet, őszerinte. :-)

Amikor kiugranak az autód elé, zebra sehol, akkor is téged fognak hibáztatni.

2017. okt. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kormányt nem kellett elrántania, satuzni nem kellett. De a továbhaladásában akadályoztad.

Pusztán szócséplés, de csak az lehet kérdés, hogy amikor megálltál, sejthető volt a hosszas várakozás, vagy sem.

A kerékpárút igénybevétele szükséges ahhoz, hogy lásd a főút forgalmát?

2017. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, ha nem állok a kerékpárútra, nem látok ki...
2017. okt. 18. 13:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Kerékpár utat, kerékpár sávot, kijelölt gyalogos átkelőhelyet nem illik teljes szélességben lezárni az autóval, sőt forgalmi vizsgán azonnali bukást jelenthet.

Vannak persze esetek, amikor kénytelen vagy ott megállni, mert különben nem látod be a kereszteződést, de azok a kivételek, illene szabadon hagyni a kijelölt sávokat, előtte megállni, vagy túl gurulni annyira, hogy az ott közlekedök tudjanak haladni

2017. okt. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a kerékpárosnak. De ha nem volt belátható a kereszteződés, csak a kerékpárútról, akkor teljesen helyesen jártál el.


Más kérdés, hogy ilyen kereszteződésnek nem kéne léteznie. Úgy kellett volna építeni, hogy a kerékpárút és a főút között legalább egy autó elférjen.

2017. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Sajnálatos helyzet, de nem szabálytalan. Amikor bringásként ilyennel találkozom, akkor megállok a kereszteződés előtt, és csúnyán nézek. :) Mást nem lehet tenni, a közúti forgalom arról szól, hogy az emberek egymás útjában vannak. Nekem nincsenek álmatlan éjszakáim attól, hogy esetleg miattam nem tud valaki haladni, neked se legyenek.

(Aztán persze van olyan, aki annak ellenére áll rá a bringaút-átvezetésre, hogy látja, hogy jövök, vagy épp kilátna kicsit hátrébból is, csak nem akarja az én áthaladásomat is megvárni. Az olyannak tényleg jár a feketepont.)

2017. okt. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én figyelembe sem veszem az ilyeneket.
2017. okt. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!