Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen dolgok vannak egy...

Milyen dolgok vannak egy autón, amiket érdemes évente vagy két évente ellenőrizni/karbantartani?

Figyelt kérdés
Nem vagyok friss autó tulajdonos, de azért annyira mindent tudónak sem érzem magam. Az olaj/szűrők cserét tudom. Miket lehet vagy kell ellenőrizni? Tehát olyan dolgokra gondolok, amik nem olyanok, hogy ha majd tönkrement, akkor cserélni kell, hanem amik ellenőrizendők.

2017. okt. 18. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Vegyed elő az autó kézikönyvét és benne van, hogy adott évben/kilométer után mit kell szervizelni.
2017. okt. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Általánosságban: Olajokat (motor, fék), szűrőket (levegő, pollen, benzin), ékszíjat, fagyállót, ablaktisztító folyadékot, ablaktörlő lapátokat és a gumikat célszerű ellenőrizni, plusz a lámpákat átnézni, hogy rendben működnek-e.
2017. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
A sok buta válaszoló majd megálmodja, hogy milyen autóról érdeklődsz (mert ahogy a bajok, úgy a karbantartás is sokszor típusfüggő) aztán mennyi kilométert raksz bele évente(mert az sem mindegy) és hogy mire használod(cementet fuvarozol építkezéshez, vagy csak hétvégi csajozós autó).
2017. okt. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 veterán vas ***** válasza:

Ha már nem friss az autó, akkor 2 évente úgyis vinni kell vizsgára. Akkor rákérdezel a mesternél mit tanácsol?

szerintem 3-4 évente ajánlatos a fékfolyadékot és hűtőfolyadékot is lecserélni, nem csak pótolni. Sokan elavult dolognak tartják a zsírzást, pedig az újabb autókban is akad még egy-két pont, aminek jó tesz egy kis kence(pl. kézifékbowden, szabadon álló váltókulissza)

Időnként egy kis spray az ajtó- m.háztető- csom.tető- zsanérokra, ablaktörlő kulissza csuklóira) stb.

Korosabb -főleg szabadban tárolt- autóknál egy kis glicerines áttörlés csodát tesz a gumifalcokkal, és a kéderekkel.

2017. okt. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
59%-os: Ha elviszed egy autószerelőhöz ellenőrzésre a kocsit, akkor biztos lehetsz benne, hogy nagyjából azokat fogja ellenőrizni, amiket felsoroltam. Vannak típusfüggő dolgok, pl. egy régebbi autóba nyilván nincs pollenszűrő meg egy dízelnél vannak extra dolgok, amiket érdemes lecsekkolni, de az tök mindegy, hogy egy ford fiesta vagy egy ford mustang... Gondold csak el hány autó létezik. Szerinted mindegyiknél mást kell ellenőrizni? Jó is nézne ki ha egy autószerelőnek több száz autót kéne tudnia fejből. A válaszodat értékeltem piros kézzel.
2017. okt. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! A futóművet milyen időközönként érdemes beállíttatni?
2017. okt. 18. 18:12
 7/13 A kérdező kommentje:
Az autó: 2003 Opel Corsa C 1.0 benzines.
2017. okt. 18. 18:13
 8/13 anonim ***** válasza:
Futóművet csak akkor kell állítani, ha valamit szerelni kell rajta. Vagy ha úgy érzed rosszul van beállítva, de az magától nem igazán tud elállítódni.
2017. okt. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy a szerelő mindent átnéz. Pl ahány szerelőnél voltam, egyik sem szokta megkérdezni, hogy cserélni kéne e a hűtőfolyadékot, fékolajat, vagy akár a vezérlést. Csak ha kérem, akkor megcsinálják. Aztán én pl műszaki előtt nem is szoktam külön szerelőhöz vinni az autót, mert van olyan állapotban, hogy pisszenés nélkül átmegy így is. És műszakin sem nézik pl még az olaj régiségét sem (nem is lehet).
2017. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Váltó- és fékolajat érdemes cserélni? 144e km van az autóban, 104-el vettem. Szerintem még sose volt egyik sem.
2017. okt. 20. 07:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!