Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valakinek nem a nevén van...

Ha valakinek nem a nevén van az autó el adhatja?

Figyelt kérdés
Szaisztok mennék ma egy autóért ,de az eladónak nem a nevén van az autó nem íratta át mikor meg vette az autót ez lehetséges? Nekem azt mondta elég az adás vételi én azzal saját nevemre tudom íratni,de ha mégsem akkor vissza adja a pénzt (ezt nem értem) meg valami 30 ezer büntetésről beszélt,hogy majd ő rá tartozik az tudnátok nekem segíteni!!!???????

2017. okt. 19. 10:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy bonyolult és összetett dolog. Igazolnia kell törzskönyvvel, hogy az övé az autó, ha nincs nála a korábbi tulajdonos nevére kiállított példány, akkor az autó tulajdonjoga nem tisztázott, akár lopott is lehet, felejtős a dolog.


Viszont ha okmányirodába bemész és kiderül, hogy az autót nem iratták át, akkor először át kell iratni annak a nevére, akitől most veszed, majd a tiedre, azaz 2x kell megfizetned az átiratást teljes egészében. Ennek lesz büntetési tétele is természetesen, de ez nem a te részedre...


Én ilyen üzletbe semmiképp nem mennék bele!

2017. okt. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Intézze el az átíratást saját nevére, amikor megkapta a törzskönyvet megveheted. Addig ne bolygasd ezt a darázsfészket.
2017. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 veterán vas ***** válasza:

Lehet, hogy beleszerettél az autóba, vagy nagyon előnyösnek tűnik az ár, de gondolkodj reálisan:

vásárolnál-e egy olyan autót, amiről az eladó nem tudja hivatalosan igazolni, hogy az övé? :/

2017. okt. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az autók általában csábítóan olcsóak, azért találnak rájuk mindig újabb palimadarat!

Azután majd jönnek a gondok, és a tetemes fizetnivalók, rendőrség, bíróság, elkobzás stb...

Lehet lopott, vagy átütött alvázszámú, avagy többszörösen lebiztosítózott, többszörösen eladott, avagy banki lefoglalás alatt lévő stb...

Az ilyen ügyekben az a közös, hogy mindig a legutolsó szív vele a legnagyobbat, aki törvényesen akar eljárni.

Az is számtalanszor előfordul, hogy a rendőrség elviszi és visszaadja az eredeti jogos tulajdonosnak. Ekkor se pénzed, se autód, viszont lesz egy hosszú rendőrségi ügyed.

Akitől vetted az meg letagadja azt is, hogy valaha találkoztatok.


...és ekkor még szó sem esett a "szokásos" elhallgatott rejtett hibákról, a széthajtott olajat zabáló motorról meg a sokszorosan kigittelt rohadó kaszniról.

2017. okt. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Trafó1 ***** válasza:
Rosszul tudjátok, átíratás nélkül is el lehet adni, csak valószínűleg megbírságolják az eladót de az legyen az ő dolga, egyszer átíratáskor megkérdeztem onnan tudom.
2017. okt. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4-es olyan nincs hogy a rendőrség vissza adja a jogos tulajnak :D Majd a jogos tulaj kéri vissza a rendőrségtől ha megtalálja xd
2017. okt. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

utolsó.

Rosszul tudod.

2017. okt. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta,hogy be megyünk az okmányirodába és meg kérdezzük hogy a saját nevemre irathatom-e az autót. El megyünk meg nézzük azért hátha,de elég zavaros
2017. okt. 19. 12:20
 9/16 veterán vas ***** válasza:

Egy okmányirodai ügyintéző, nem fog belemélyedni, nem fog Columbót játszani. Neki nem az a feladata, hogy nyomozzon. Elképzelhető hogy Rézműves Kevin (lánykori nevén viszonteladó) tud egy jogszabályról, amire hivatkozva úgy írat át autót az előző tulajtól a következőre, hogy ő kimarad.

Ezzel addig nincs baj, amíg nem jön egy végrehajtó, vagy egy határozat, és akkor már csak Te -és a korábbi tulaj- álltok a szőnyeg szélén.

Úgy hogy csak óvatosan.

2017. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
S miva ha apamnak van egy kocsija a sajat neven aztan ő meghal és nem tudjuk eladni majd az autót vagy mi?
2017. okt. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!