Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen felszerelés kötelező...

Milyen felszerelés kötelező kocsiban?

Figyelt kérdés
2017. okt. 23. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Biztonsági öv ,nem árt ha van sebváltó ,pedálok egy kormánykerék ,szélvédő csak a legszükségesebbek.
2017. okt. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ami a gyárba belekerül. Azaz pl van olyan kocsi (rėgebbi) amiben hátul nincs biztonsági öv. Ha ott utazik valaki ės nincs bekötve nem büntet a rendőr.
2017. okt. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

Érvényes elsősegély doboz.Ha szemüveges vezeti,pótszemüveg, láthatósági mellény(van olyan ország a hol ahány személyes a személygépkocsi annyi mellényt kérnek és tűzoltó készüléket téli gumit a kerekeken,hóláncot nov.1-től,vagy időjárástól függően.

A pótkerék,emelő,vontatókötél,szerszámok,1L tartalék olaj,hűtővíz kannában stb csak ajánlott.

2017. okt. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Németországban régebben annyi hullazsákot volt kötelező az autóban tartani, ahányan utaznak benne.

Van olyan rokonom, aki szemüveges. Sosem tat az autóban pótszemüveget, lassan 40 éve vezet és még sosem szóltak neki emiatt.

Nem tudom most Magyarországon mi az előírás. Szerintem a kérdező inkább erre kíváncsi.

Nekem még van pótkerekem. Van érvényes elsősegély csomagom. A csomagtér padlója alatti rekeszben pár alap szerszám, szigszalag, kábelkötegelő, vonattókötés, bikakábel, 1 liter olaj, 1 liter fagyálló, egy kis palackos tűzoltókészülék, akkutöltő. Kb ennyi, nem is fér el nagyon más.

Régi klasszikus az izzókészlet. Na, az nekem nincs. Az autóban hátul gyárilag ledes lámpák (is) vannak. Azt csak kompletten lámpatesttel együtt lehet cserélni. Elöl a kisülési cső cseréje úgy kezdődik, hogy lökhárító le, lámpa ki. Ezt mondjuk az út szélén sötétben, esőben nem vállalnám be.

Amúgy 18 éve vezetek. Bő 400.000km benne van már a jobb lábamban. De ez alatt egy kezemen meg tudom számolni hányszor állítottak meg közúti ellenőrzésen. És ezek alkalmával egyetlen egyszer sem voltak kíváncsiak a csomagtartóm tartalmára. Műszaki vizsgán sem szóltak még hogy bármit is hiányolnának.

2017. okt. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 belapus ***** válasza:

Ami kötelező:

- elakadásjelző háromszög,

- elsősegély doboz.

Ez utóbbi esetében az az érdekes, hogy a meglétét, érvényességi idejét nem ellenőrizhetik, de adott esetben, a hiánykor akár a kötelező elsősegélynyújtás elmulasztását is megállapíthatják.

Ajánlott a láthatósági mellény, mert lakott területen kívül kizárólag ezt használva lehet a gépjárműből bárkinek kiszállnia.Ha egy van, csak egy ember szállhat ki, ha több, akkor annyian, amennyi mellény van.

Csak ajánlott ( annak, aki szereti vagy ki tudja cserélni ) a pótizzó készlet, bár már egy kiégett izzót sokszor csak szervizben lehet kicserélni.

Szintén ajánlható a tűzoltó készülék, a hólánc ( vannak esetek, amikor előírják a használatát ), a vontatókötél.

2017. okt. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!