Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.4 16v vagy 1.8 16v mi a...

1.4 16v vagy 1.8 16v mi a különbség a kettö között?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdeklödni szeretnék, hogy egy adott autó (renault megane 2001) ugye több motor típussal is elérhetö a fent látható. A számbeli különség ugye 95 vs 117 le egyértelmüen gyorsabb az 1.8 as kivitel, de engem az érdekel, hogy ez miben nyilvánul meg? Gondolok itt arra, hogy azonos 1500-as fordulaton egyesben az 1.4-es 10-15 km/h val halad és ugye nagyon hamar el kell váltani mert hamar fent van a fordulat 3-4 ezer környékén és már nem kellemes a motor hangja, de 1.8 esetében 20-30 km/h val is lehet lassan döcögni úgy, hogy még nincs nagy fordulaton 2000-2500 között és nincs a motornyak nyélhangja. Vagy ezt teljesen máson múlik? Keresgéltem a neten elötte, de nem találtam erre pontos választ igazából mindegy, hogy 1.4 és 1.8 van összehasonlitva vagy más csak az arány legyen hasonló.


Köszönöm a segítséget!



2017. okt. 25. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak a hengerűrtartalom. Semmu nas, a többi általad felsorolt tényező mástól függ.
2017. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.4.-es Meganeval mentem de az fiatalabb volt kb 2003as. A motor eleg gyenge, en nem is gondolkoznék a vásárlásán.

1.8asban gondolom masak az attelek is, nyomatekosabb.

2017. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tomcatters ***** válasza:
61%
A sebesseg es a fordulat az nem attol, fugg, hogy 1, vagy 1,8 , hanem a sebvalto attetelezesen, nyilvan ,nagyobb motorhoz, mas attetelezesu valtot raknak, ami a leg optimalisabb a motornak :D Meg egy megjegyzes 1 fokozatot csak az auto megmozditasara hasznaljuk, en ah tudom, teszem 2 be :D
2017. okt. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, így már világos. Én nem erömüvet keresek ezért az 1.4 16v motorral is kiegyezek 130 utazónál nem kell többet tudjon. A 60 le suzukival is elmászkáltam, de az annyira fapados már hogy váltani szeretnék és ezekröl a meganeok-rol egész jókat írnak nem fogyaszt sokat, nem olyan drága a fenntartás (leszámítva a gyakori vezérlés cserét) de én 1-2 évre tervezek vele maximum ennyi idö alatt meg nem rakok bele 100e km-t)
2017. okt. 26. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!