Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A6 1.8T Benzin 1998,...

Audi A6 1.8T Benzin 1998, megszorult a motor. Ötletek hogy mi okozhatta?

Figyelt kérdés
Autópálya tempónál elszállt az olajnyomás, egyszer csak azt vettem észre hogy őrült módjára elkezdett valami kopogni a motorban, azonnal félreálltam a leállósávban, akkor vettem észre hogy világít a műszerfalon az olajnyomás visszajelző lámpa. Leállítottam a motort, majd ellenőríztem az olajszintet kb 5 perc állás után, elég volt benne, két nívó közt volt pontosan. Beindítottam újra a motort, kopogott mint állat, de volt olajnyomás, ezáltal gondolom a szivattyú működik. Ötletek hogy mi okozhatta az olajnyomás megszűnését? Az eset tegnap történt, autómentővel jöttünk haza, holnap fogom megbontani a motort, de furdal a kíváncsiság hogy mi a p..icsa történhetett. Mennyire jellemző erre a típusra ez a fajta meghibásodás?
2017. okt. 25. 16:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Javítás: Nem szorult meg a motor, de gondolom elég komolyan károsodhatott....
2017. okt. 25. 16:26
 2/8 anonim ***** válasza:

Hirtelen a semmiből elszalló olajnyomás? Hm érdekes... Velem olyan fordult elő hogy kivettem egy motort, el lett vitetve felújítani. Vissza is jött rendben, be is lett szerelve, és bum nincs olajnyomás. Minden a helyén, sehol nem folyik szint tökéletes. Olajgomba ki, indítózás jön az olaj. Akkor eddig jó. Gomba vissza szűrő ki indít jön az olaj. Szűrő vissza bontás megint. Hát az egyik olajzó furat nem eltömődött pasztával? A hely ahol csinálták valamit pasztázott aztán az ott maradt és az okozta a problémát.


Egy szónak is száz a vége, attól hogy megy a szivattyú nem biztos hogy az előszűrő is megfogott minden szart ami miatt akár el is tömődhetett a rendszer

2017. okt. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Erre gyanakszom én is, amikor hozzám került az autó 1 éve, elég trutyis volt benne az olaj, nem nagyon volt gazdája. Azért tartom kizártnak a szivattyút, mert indítás után meg volt olajnyomás, ha a szivattyú rossz akkor szerintem egyáltalán nem lenne.
2017. okt. 25. 17:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van ha a szivattyú rossz akkor egyből nincs olajnyomás!
2017. okt. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ott már csapágyat kell cserélni. Ha szétszeded akkor talán látod majd hogy mi a gond.
2017. okt. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagyis korrigálok, olajnyomás egyből nincs de ezt csak akkor tudod meg ha a gombánál sincs nyomás, ami mondjuk nem szokott messze lenni értelem szerint a szivattyútól
2017. okt. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy menet közben megállt az olajszivattyú, de újraindításkor mégis elkezdett működni? Turbó környékén minden rendben?
2017. okt. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nincs szemmel látható olajfolt az autón, tiszta a motor. Belül lesz valami gond.
2017. okt. 25. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!