Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol találhatok az autó műszerc...

Hol találhatok az autó műszercsoportjához egy "kapcsolási rajzot"?

Figyelt kérdés
Az autó műszercsoportjának hátulján lévő nyomtatott áramkörhöz kellene nekem egy rajz, mert szeretném tudni melyik áramkör, mihez tartozik a becsatlakozásnál. Pl. melyik tartozik a sebességmérőhöz, fordulatszámmérőhöz, tb. Tud valaki egy programot vagy oldalt ami ezeket tartalmazza?

2017. okt. 25. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Parancsolj: [link]
2017. okt. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ok köszi, de én általánosságban kértem. De mondjuk akkor legyen egy Volvo s40 2001-es.
2017. okt. 25. 19:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Általánosságban nem nagyon fogsz találni. A gyártóknak általában vannak olyan számítógépes programjaik, amiből ezeket ki lehet vadászni. Ezek többnyire nem hozzáférhetőek a nagynyilvánosság számára, de persze itt-ott rá lehet bukkanni. Több GB-os adatmennyiségről van szó 1-1 típusnál, pl. egy ilyen műszerfalbekötés adott típuson belül is lehet eltérő motortípustól, felszereltségtől, évjárattól függően.
2017. okt. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Volvós fórumon érdeklődj!

Mint ahogy az előző válaszoló is írta, gyártónként változik, hogy a "rajz" hogyan elérhető. VAG-nál pl. az ELSAwin nevű program része.

Egyébként kapcsolási rajzot nem nagyon fogsz találni semmihez, mert az eléggé ipari titok mindenkinél. Ami neked kell, az a bekötési rajz, vagy huzalozási diagram, az az ami félig-meddig publikus.

2017. okt. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!