Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cabrio tetőfajták?

Cabrio tetőfajták?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy a BMW már 2006 óta gyárt keménytetős kabriókat, de például az S-osztályú Mercedest 2017-ben vászontetővel adják ki? Talán azért, hogy még csukott tetővel is látszódjon, hogy az egy kabrió? Én erre tippelek.

2017. okt. 25. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:

tippelj másra.

pl arra, hogy egy keménytető súlya mennyi. (meg ugye azt nem tudod magaddal vinni, ha nem a magát összecsukóra gondolsz, ami meg még nehezebb.)

szóval ez üzletpolitika.

2017. okt. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
végülis igaz...
2017. okt. 25. 21:00
 3/10 anonim ***** válasza:

A legfontosabb érv a tömeg, ahogy az első írta. A keménytetős kabriókat eredetileg azoknak találták ki, akik télen is azzal akarnak járni, mert korábban még nem tudtak olyan jól szigetelt vászon tetőt gyártani. Ma már vannak olyan vászontetős kabriók, amik télen is tökéletesek de aki 40+ milliót ad pl. az említett Mercedesért, az valószínűleg télen mást használ.


Tény, hogy a vászontetős kabrió az igazi, nem véletlen, hogy egyre több gyártó tér vissza hozzá. Pl. az új BMW Z4 is azzal jön majd ki.

2017. okt. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az új Z4-es úgy tudom keménytetővel jön majd ki. A vászontető csak a prototípus(ok)on van, ezekre általában mindenből a legprimitívebb alkatrészeket (pl fényszóró) teszik.
2017. okt. 25. 21:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a BMW 2006-tól gyárt keménytetős kabriót (én eddig 2009-et tudtam, az E89 Z4-gyel kezdődött a sztori) a Mercedes-Benz pedig már 1997-ben keménytetővel (Variodach) hozta ki az SLK-t és azóta is azzal készítik. Ha akarnak, tudnak ők összecsukható fémtetőt gyártani.

Csak nem mindig akarnak. Az összecsukható fémtető nehéz, sok helyet foglal és sokszor ormótlan is. A vászontetőt kisebbre lehet összecsukni, nem kell hozzá jókora tetőfészek, oldalnézetből nem lesz olyan az autó, mint egy hátramenetbe kapcsolt beluga.

Ezen kívül most épp a vászontető elegánsabb. A 2000-es évek CC-őrülete kicsit lejáratta a fémtetőt, a drága kabriókon jobban mutat a vászon. Egyébként az SL-ek most is fémtetősek a Mercedesnél, de az S kabrió egyrészt drágább, másrészt nem kellett egy meglévő szerkezetből kiindulni a tervezésekor, mint az SL-nél.

2017. okt. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pl. itt is írják, hogy vászontetős lesz a Z4, illetve a legutóbbi autószalonon is nyilatkozta a magyarországi marketingvezető. [link]
2017. okt. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

jaaa....én keménytetőst tudtam.

a BMW-nél 2006-ban a 3-as sorozat E93-al kezdődött

2017. okt. 25. 21:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy bmw 330i (e36) cabriom van télen a gyàri kemény tető van rà rakva , de nyàron meg leginkàbb nyitva , ritkàn fel csukva a ponyva tető . Ahogy írtàk a kemény tetőnek nagy sulya van .
2017. okt. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Súly egy dolog, de ott van az ár is. Keménytető nagyon költséges, bonyolult mechanikával működik. Vászontetőt viszont sokkal olcsóbban meg lehet oldani. Legjobb megoldások nem is használnak hozzá elektronikát (pl. MX5).


Nézzed meg mennyibe kerül egy hidraulikus emelő C70-be pl., én meglepődtem anno.

2017. okt. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg a keménytető helyigényes is. Emiatt nehezebb szép, kecses karosszériát tervezni egy keménytetős autónak. Emiatt van az, hogy talán a mai napig nincs egyetlen szép keménytetős kabrió sem. Csak nézd meg, mekkora különbség van a Peugeot 306 és 307 kabrió között. Előbbi a mai napig elegáns, a 307-es meg egy tohonya nagyseggű bálna. Ez a különbség.
2018. jan. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!