Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kamionok motorja miért jár...

A kamionok motorja miért jár egyenetlenül? Egy személyautó dízelhez képest olyan hullámzónak hangzik mintha nem lenne kiegyensúlyozva valami tárcsa vagy tengely.

Figyelt kérdés
2017. okt. 26. 23:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2017. okt. 26. 23:32
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szépen jár. Ami neked furcsa lehet, az az, hogy alapjáraton ez a motor kb 400-500as fordulaton ketyeg, míg egy személyautó legalább 800-as fordulaton van alapjáraton.
2017. okt. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mert bazi nagyok. 3-4x akkora köbcentinél jobban hallható ez a dolog. Általában sorhatosok vannak a kamionokban. Halgass meg egy autóban lévő sorhatost, az is ugyanúgy jár, csak nem annyira markánsan.
2017. okt. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ez egy hajó motor, nem kamionba való.

Egyébként gyönyörű egyeletes hangja van. Nem értesz te ehhez!

2017. okt. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Gondolom a tamtam-tamtam-tamtam-tamtam ami zavar, az azért van, mert 4 hengernél több van benne, alacsonyabb az alapjárat, nagyobb a motor és a jellegzetes mellékzörejek erősebben hallatszódnak, jobban elkülöníthetőek.


A 6 hengerest úgy képeld el, mint 2db 3 hengeres motort, azért nem olyan a hangja, mint egy autónak, ez pedig V12, ugyanez csak 4x.

Ha emelnek a fordulaton rögtön megszűnik ez a hang, mert összemosódnak a munkaütemek és már nem hallod ki.

2017. okt. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, hajó motor és nagyon szépen jár.
2017. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen arra a tam-tam_ra gondoltam. De az a problemam,hogy ez a hang egyertelmuen kiegyensulyozattlansagra utal holott a sorhat , v12 a legsimabb jarasu motor hireben all.nemely szemelyautonal is hallani ez. Altalaban uj allapotban meg nem hallani aztan ahogy elhasznalodik egyre jobban hallhato es leginkabb csak a dizeleknel, foleg a nagy cm3-nel. A benzinesnel talan meg nem is vettem eszre ilyet. Nem valami elallitodas vagy kopas eredmenye ez? Van egy motor ami ezt produkalja es szeretnem ezt megszuntetni.
2017. okt. 27. 19:49
 8/14 anonim ***** válasza:

A legsimább járás és a legsimább hang között van különbség. Attól, hogy ritmikátlan a hangja még nem biztos, hogy szerkezetileg is darabosan jár vagy remeg.


Legszebb járása a sor8-nak lenne, ha lenne értelme gyártani, de ugye nincs. Ezért a V8 van helyette, aztán sor6 és V6 és sor4. A nagyonsok hengeres motorokat kár sorolni, mert az ritka személyautóban.

2017. okt. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Van egy motor ami ezt produkalja es szeretnem ezt megszuntetni."


Akkor arról a motorról kellene kérdést kiírni, mondjuk egy videóval hogy értsük mi a probléma, mert a linkelt videóban lévő motor az tökéletes. Akárcsak ez a kitudja mennyit futott Mitsu V8:


https://www.youtube.com/watch?v=c0FyHIU8wT4

2017. okt. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni kérdező, hogy mire gondolsz. Még a V8-asok is így szólnak a kamionokban, pedig az elméletileg tökéletesebb elrendezés, mint a V12. A benzinesekhez ne hasonlítsd, mert egyrészt V12-es benzinmotor csak személyautóban van, kisebb köbcentiben (tudtommal), és a benzinesnek nyilván más az orgánuma. Ez ilyen, és kész, ha rátennél egy pohár vizet erre a V12-es motorblokkra, alig rezegne benne a víz.
2017. okt. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!