Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift vezérműszíj...

Suzuki Swift vezérműszíj probléma?

Figyelt kérdés
Megvettem az új szíjat, 89 fogú való rá. A probléma az hogy nem lehet összeszerelni, a feszítőgörgő a legalacsonyabbra van állítva, de nem tudom feltenni a szíjat még így sem, nem megy be a görgő mögé, olyan mintha rövid lenne a szíj. Az előzővel is ez volt a probléma, az is túl feszes volt, hallatszott a hangján is. Ezzel mit lehet kezdeni? Minőségi SKF szett.
2017. okt. 28. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Előzőleg sem rá valót tettél rá pupák!
2017. okt. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Valami értelmesebb válasz esetleg? Rá való a szíj, legalábbis az autósbolt szerint ahonnan vettem.... A szélessége egyezik, hosszúságból 2 fajta van, a 89 és a 97 fogas. A 97 túl nagy, ki lett próbálva. A mostani pedig röbid, másmilyen eltérő fogszámú szíj nincs hozzá! Már megesz az ideg hogy senki nem tud segíteni mi a f..asz lehet a baj. Mielőtt valaki a hozzá nem értésről kezdene papolni, cseréltem már vezérműszíjat pár alkalommal, több autón is...
2017. okt. 28. 17:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor lehet rosszúl fűzöd, vagy rossz furatba teszed a feszítőt. Nézz meg egy youtube videót, biztos van l, vagy a neten rajz róla, v leírás, hátha vmit elrontasz.
2017. okt. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyetlen lyuk van rajta.
2017. okt. 28. 19:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor a feszítő nem rá való, amit felraktál, vagy elbaaaszol vmit!
2017. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezek alapján lehet, hogy a boltokban árult elméletileg jó vezérműszíjak fele mégsem jó a Swiftre. Lent linkelem a hasonló kérdésem, a Gates szíjakkal azóta is rendben van minden.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__78..

2017. okt. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mikori a Swifted, 1.0-ás vagy 1.3-as?
2017. okt. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
1.3 1997 évjárat, G13BA motorkód. Nem semmi hogy egy 20ezer forintos szett ennyire sz..ar legyen...
2017. okt. 29. 14:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, az 100%, hogy 89 fogas a szíjad, és abból is a 25mm (1") széles kell hozzá (Gates referencia szám: 5393XS).

Feszítőgörgőből pedig a 28mm szélességű kell hozzá (SKF VKM76001). Ha ezek stimmelnek, akkor elvileg az alkatrészek megfelelőek a Swiftedhez. Ha ezek alapján sem jön össze, akkor ott valami egészen más jellegű probléma van.

2017. okt. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma, vettem egy Gates vezérszíjat. Normálisan meg tudtam feszíteni, most már megszűnt a huhogó hang is! Az SKF egy remeg márka pedig, mégsem ért egy kalap sz...art sem...
2017. okt. 30. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!