Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dacia Logan tulajok?!

Dacia Logan tulajok?!

Figyelt kérdés
Írnátok a típussal kapcsolatosan megatívumokat? Személyes vélemény is jöhet. Elsösorban az ujabb kiadások érdekelnek. Autóvásárlás elött állok és szeretnék pár valós infót össz szedni. Köszönöm elöre is.

2017. okt. 29. 01:04
 1/5 anonim válasza:

Dacia Logan Diesel 1,5 dci első tulajdonos. Minden rendben a kocsimmal.

3 évre 5 perces beavatkozást kellett elvégezni a lámpatestek bekötésénél-2000 ft-összértékben mint a 4nél elvégezte, bár csak a hátsó index rosszalkodott (szakember szerint ez Logan betegség)

4 évre kiment a dudát/kocsikürt/ beinditó kart-szakember 10 perc alatt kicserélte pár ezer ft.ért

Törvény miatt kötelezve 4 évre téli gumikat vásároltam felnikkel. Az eredeti 4+1 CONTINENTAL gumikból */100.000 km ig/ 2+1 még használom/nyári gumik/

A VEZÉRLÖMŰ lánc kittet /a pumpával együtt/ 69.000 km-ben 6évre cserélttem/kocsi könyvben megadva 60e.km és 4 év van/ Ezt figyelni kell, mert ha elszakadtt akkor bármilyen dieselnek ANNYI VOLT.

A TÖBBI KIADÁS pedig a fogyó anyagok voltak(üzemanyg-átlag 5-5,5 l/100km, olajcsere, olaj és lég szürő cserék)

2x kiverték a bal tükör üvegét 1000ft/drb magam betettem.

100.000 km-nél az kocsinyitó kulcs/automata/ plasztik boritás csere 1000 ft.ért+ aksi csere/ugyanazt a a gyártót választva most is/

Ennyi kiadás volt, csak ájánlani tudom

2017. okt. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%

Kategória: Egyéb kérdések » Humor


Szóval... Dácsiáról negatívumot? Miért, lehetne pozitívat is...?

2017. okt. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Igen, lehetséges..pl.a rozsada is meg-eheti ...


A TÖBBI KIADÁSnál a teljesség kedvéért meg hozzáadnám ezeket mert kimardt ( a fogyó anyagok)

5év fékpofák csere, + 2 x a kötelező Vizsgálatnál az első kerék felfügesztéseknél a szokásos cserék, 6 év az antigel feltőtése + folyamatosan az ablak mosófolyadék :-)


)

2017. okt. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az első válaszoló vezérműszíj cseréjét szerette volna írni.
2017. okt. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A megjelenése óta figyeltem a hétüléses MCV-t. Négy éve tudtam venni egy ötéveset 78.000 km-rel. 1.5 dci 86 LE. klíma nélküli. Puritán autó, kényelmetlenek az ülései hosszabb úton, de nem nyomorogsz, van hely a lábnak a harmadik sorban is, miközben kívülről kompakt méret. A rekord fogyasztás a keleti kárpátokban 4,8l/100km hosszú úton, sok szerpentinnel, hét utassal, két tetőboxszal. Magam sem hittem el. Imádta Romániát. Hétköznapokban 1500 és 2500/min fordulaton használva 5,2 l/100km, télen 5,8 l/100km vegyes használatban. A dízelt kevésbé befolyásolja, hogy városban, vagy azon kívül használod. Sietősen hajtva nyáron is felment 5,6-ra (3000/min fordulaton). Nyomatékos motor, 5. fokozatban előzgetek, nem kell visszakapcsolni, csak ha szűkös az előzés. Imádom. Én 8 évesen 103000 km-nél cseréltettem a vezérműszíj szettet, olaj+szűrőkkel, vízpumpával is kijött nem márkaszervizben 100.000-ből. Következő műszakira féktárcsa-fékbetétcsere néz ki. Sosem volt garázsban, és már fújni kell az alját 9 évesen felületi rozsdásodás miatt. A motortartó bakok is meggyengültek így 116.000 km táján. Egyetlen pillanatban sem bántam meg a döntésemet, hogy őt választottam. 150-160.000 km-nél tervezek komoly generált: adagoló, porlasztócsúcsok, turbó, főtengely csapágyak. Ajánlom ezt a cikket figyelmedbe: [link]
2017. okt. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!