Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem fordul el a kulcs?

Miért nem fordul el a kulcs?

Figyelt kérdés
Reggel mentem ki beindítani mivel nekem 11-re Pesten kéne, hogy legyek és nem fordult el a kulcs. Bele törni nem akartam meg ilyesmi szóval nem feszegettem. Az autó egy 2002-es Citroen C5. Amióta nálam van azaz fél éve körülbelül ilyet nem csinált. Mit csináljak? Segítség!

#autó #Citroën #nemfordulel
2017. okt. 31. 08:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Az ajtózárban vagy a gyújtáskapcsolóban nem fordul el?
2017. okt. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Megszorult a zárbetét: ki kell szedni a gyújtáskapcsolót, a lamellákat ki kell szedni és tisztítani, majd szépen vissza kell tenni. Zárolajozóval befújhatod, mást ne használj. Utána jó lesz!


Ha előtte fújtás be szilikon spray-t vagy WD40-et az pillanatnyilag jó, de összeszedi a koszt és retket, majd megszorul és kiszárad benne a kosz, felkeményedik!


Így ne használd az autót, mert lehet egy óra múlva sem tudod elfordítani a kulcsot.

2017. okt. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Lófasssszt!

A kormányzár lezárt. Biztosan nem egyenes szögben álltál meg a kormánnyal. Mozgasd jobbra- balra a kormányt, miközben fordítanád a kulcsot.

Szívesen!

2017. okt. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is a kormányzár :)
2017. okt. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
47%
Kormányzár, zöldfülű!
2017. okt. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy kormányzár..... Corsa C autónkon nem kormányzár volt :) Nem nézném ki a kérdezőből, hogy kormányzárból nem tudja kivenni az autót,..... igaz kedves kérdező?! :)
2017. okt. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem nézed ki a kérdezőből? Haha.... az emberi okosság...:)
2017. okt. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Beviz Elek ***** válasza:
57%
Nem biztos hogy kormányzár, de egyszer már hívtak segíteni eltekerni a kulcsot. Égett a csaj képe :D
2017. okt. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 veterán vas ***** válasza:
52%

Kedve #2!

Adott egy olyan emberke, aki az elmúlt 6 hónap alatt nem találkozott még azzal a jelenséggel, hogy a kormányzár -időnként- be tud reteszelni.

(mert amúgy ez lenne a mindennapi feladata)

A Kérdező most szembesült először vele, és problémát okozott neki.

Erre Te azt ajánlod, hogy vegye ki és szedje szét darabokra a gyújtáskapcsolót?

Nem lehetsz ennyire "jóindulatú és segítőkész". ;)

2017. okt. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
9%

Az baj, h egy influenza miatt tüdészeti műtéttel kezdünk.

Először ki lehet zárni a legroszsbbat, de sokszor az egyszerűbb megoldástól szerencsésebb kiindúlni. Pláne látatlanban.

2017. okt. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!