Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hazudna az eladó?

Hazudna az eladó?

Figyelt kérdés

Kinéztem a használtauto.hu-n egy volvo s40 1.8 as autót.

2000-t írt a tulaj évjáratként, de utánanéztem és csak 1999-ben gyárottak olyan s40-est aminek megfelelnek az autó paraméterei. Pl Hengerűrtartalom az 1731 és ez csak 1999-es volvonál van. A volvoknál ahogy olvastam 2000-ben történt egy nagy újítás ami jobbá tette a 2000 utány gyártott autókat. Létezik hogy direkt akar átbaszni a tulaj?



2017. nov. 4. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Hajjaj... de még mennyire,hogy létezik! Amúgy sokan az első forgalomba helyezés évét tekintik évjáratnak. Ez még semmi, ahhoz képest, hogy odautaztatják egyesek az embert, azzal, hogy tip-top, napi használatú autó, aztán ott derül ki, hogy fos az alapjárat, füstöl mint a trágyadomb, itt is rohad, ott is rohad, nem is annyi műszaki van rajta, stb. Idehaza az arcbőr vastag, a pénztárca vékony.
2017. nov. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam..
2017. nov. 4. 18:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg 2000-ben lett először forgalomba helyezve.


Én is hasonlóan jártam, azt írta az eladó, hogy 2005-ös, a helyszínen láttam, hogy a forgalmi szerint a gyártási év 2004.

Az első forgalomba helyezés dátuma viszont 2005 volt.

Végül megvettem, mert egyébként jó állapotban volt az autó.


Ez nem olyan durva hazugság, inkább csak csúsztatás. Meg kell nézni az autót és az alapján dönteni.

2017. nov. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem mivel itt 1 év különbség nagyon sokat jelent az autó állapotát tekintve
2017. nov. 4. 19:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
1 ev hazugsag semmit se jelent, ha karban volt rendesen tartva. ez a legfontosabb. mutatok en neked olyan 2015-os verdát, amit úgy lehajtottak, hogy ingyen se kéne...
2017. nov. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kevés dolog tudja annyira próbára tenni az ember önbecsülését, mint egy használt autó eladása.
2017. nov. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kiitos ***** válasza:
100%
Ha forgalmiban 2000 van akkor nem akar átvágni.
2017. nov. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Meg aztán könnyebb ki is mondani :

2 ezer vagy ezerkilencszázkilencvenkilenc.

2017. nov. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

itt is igaz, hogy állapotra vesszük az autót. lehet, hogy 2000-ben jött egy motor facelift, de ha annak is utánaolvasnál, mai fejjel lehet azt írnák róla, hogy a 2000 utáni motoroknak is vannak gyengeségei, hibái. olyan motor nincs, ami hibátlan, még ha az gazdája lehető leglekiismeretesebben karbantartja.


lehet, hogy van egy 99-es, nem facelift-es motor, de ha a tulajdonos azokat a jellemző hibákat idő közben kijavította, kicserélte a problémás alkatrészeket, akkor onnantól nem feltétlenül jár rosszul az ember.

2017. nov. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mesélj mennyi különbséget jelent az az egy év. ha 99 augusztusi az autó és 00 januárban helyezte forgalomba a kereskedő, milyen nagy dolog történt?
2017. nov. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!