Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel kopik gyorsabban a...

Mennyivel kopik gyorsabban a motor 70 fokon, mint üzemi hőmérsékleten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban vettem észre, hogy valószínűleg nem jó a termosztátom, így a motor nagyobb tempónál nem éri el az üzemi hőmérsékletet... Mennyivel kopik jobban a motor így?

1.8 benzinmotor.

Még kb. 2 hétig kéne így használnom a kocsit, azért kérdezem :)



2017. nov. 5. 20:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ha 110-el haladok, akkor 70 fokos körülbelül a víz, a mutató szerint. Ha fűtök, akkor persze a mutató már ki se mozdul.
2017. nov. 5. 20:24
 2/13 anonim ***** válasza:
Két hét alatt nem lesz baja.
2017. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kérdés mennyi km-en keresztül? Szerintem meg a víz nem éri el azt a hőmérsékletet amit szeretnél. A motor simán el fogja érni nem kell aggódnod. Ha jó a termosztát, ha nem.
2017. nov. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az olaj hőmérséklet számít nem a vízé.
2017. nov. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

És ha nem jó a termosztát, attól még az olaj eléri a megfelelő hőmérsékletet?

Azt hittem az is 70 fok körüli marad.

2017. nov. 5. 22:00
 6/13 Beviz Elek ***** válasza:
52%

Termosztát nélkül a víz túlhűti az olajat. Nem azért került bele az autókba mert kitaláltak egy ilyen ízét és nem találtak jobb helyet neki.

2 hét alatt nem amortizálódik le a motor teljesen, de nem egészséges és nem sokat használnám így.

2017. nov. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én évig így használtam a kocsimat, semmi baja nincs, legalábbis nem észrevehető.
2017. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6-al biztos gyorsabban
2017. nov. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, ne aggódd túl!
2017. nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az olaj a fontosabb, men a víz!

Ha a víz 70 fokos, akkor az olaj még lehet, hogy 50 sincs. Nálam indítás után mindig az olaj melegszik fel lasabban.

Mikor a víz eléri a 90-et, az olaj még csak 60-70 körül szokott lenni és kell neki a terhelés vagy a km vagy a meleg külső levegő, hogy hamar elérje az is a 90-et.


A két héttől persze nem lesz baja, ne aggódj, de ha lehet ne is nagyon terheld a nagyobb tempóval!

2017. nov. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!