Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehetséges az, hogy...

Hogy lehetséges az, hogy személyautókkal húzzák a 2T össztömegű trélereket? Nem az a szabály, hogy a vontató jármű a saját súlyának 3/4-ét húzhatja?

Figyelt kérdés
télerezés, vontatás, autószállítás, autómentés,

2017. nov. 5. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
VW tuareget ezért veszik, mert húzhat "nehéz futót" (elnézést nem tudom ezt hogyan hívják)
2017. nov. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kisebbre gondolok pl. passat kombi vagy láttam egy olyat hogy mondeo húzott tréleren egy ugyanolyan mondeot.
2017. nov. 5. 21:16
 3/7 anonim ***** válasza:
A vonó jármű összsúlya számít ilyenkor, ráadásul ha a gyártó a jármű adattábláján magasabb adatokat ad meg az itthoni szabályoknál, azt fogadják el a műszakin.
2017. nov. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szabálytalanul...
2017. nov. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
Nincs ilyen háromnegyedes szabály, az számít, hogy a vontatható tömegnél mit ír a forgalmiban. Ez gyakran több, mint az autó megengedett összsúlya. Így van az, hogy Nissan Navara, Audi Q7, VW Touareg, és ezeknek társai, húzhatnak 3,5 tonnás trailert is, tudod, amelyikre két autó fér fel. Pedig ezek az autók nincsenek 3,5 tonnák, megpakolva sem. Mondjuk érdemes azért extra óvatosnak lenni, ha a vontatvány nehezebb, mint a vontató, épp a múlthéten Erdélyben egy Mercedes ML húzott egy szerpentines részen egy 3,5 tonnás trailert 2 autóval, és az történt, hogy kanyarban a trailer "bebicskázott", aztán vitte magával az ML-t is. Szerencse, hogy nem volt nagy szakadék, mind a 3 autó az út széli mezőn végezte felborulva.
2017. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nincs ilyen háromnegyedes szabály,"

De van. Ráfutófékkel nem haladhatja meg a pótkocsi össztömege a vonó jármű össztömegének 3/4-ét.


Csak sokan nem tudnak erről, vagy egyszerűen lesząrják.

2017. nov. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%
Kedves előttem lévő. Az én autóm 1614kg. Forgalmiban az áll hogy 1500 kg ot húzhat ráfutófékesből. Az szerintem több, mint 3/4 e.
2017. nov. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!