Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti melyiket választanátok új...

Ti melyiket választanátok új autóhoz extraként? Állóhelyzeti fűtés vagy felni+téli gumi szett?

Figyelt kérdés
Mindkét extra gyári feláras ugyanabban az értékében.
2017. nov. 8. 13:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Az egyik kényelmi funkció, másik biztonsági extra. Ezért az utóbbit!
2017. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az álló helyzeti fűtést, mert azt utólag berakatni nem lehet, egy felnit és egy téligumit meg 3 perc alatt lehet vásárolni bármikor.
2017. nov. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Azt gondold végig mikor kell állófűtés és mi az előnye ? Luxus gépeknél ezt csak betáplálja az ember és a zimankóba parkoló autóba szálláskor már meleg ülés verda fogadja . Kihasználnád a téli gumit , cserélnéd a gumikat vagy alufelnire 4évszakost cserélgetnéd ?
2017. nov. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Hát én egyáltalán nem igénylem az állófűtést, az ülésfűtéssel bőven elvagyok, így egyértelműen a gumi. De feltételezem, hogy prémium gumi és alufelni a téma
2017. nov. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Tomcatters ***** válasza:
Felni teligumi
2017. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mivel garázsban parkolok állandóan, így felni+gumi szettet.

(bár amíg nem garázsban parkoltam, akkor sem hiányzott az álló helyzeti fűtés)

2017. nov. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! VW Amarok 3.0 TDI-hez lenne ez a két választható extra. Ez pont nem sokat állna fűtött parkolóban és egy ekkora motorhoz elgondolkodtam, hogy nem lenne-e érdemesebb a beépített extra (állóhelyzeti+rásegítő fűtés). Ugyanakkor a téli gumi szettet hozzáadnák a gyárihoz, külön felnire szerelve így összesen 2 gumi garnitúrát kapnék. Bármelyiket is választom a másik extrát egy jó darabig nélkülöznöm kell, mivel egyik sem aprópénz.
2017. nov. 8. 13:56
 8/19 Tomcatters ***** válasza:
Sztem az allofutes nem egy olyan nelkulozhetetlen dolog :D Nekem nincs is ,es nem hianyzik :D En is anno teligumit valasztottam felnivel, bar az acelt egybol csereltem alura telin is XD
2017. nov. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

3L-es TDI BMW-nk van nekünk is. Bexart benne az olajkályha (kvázi ugyan az, mint az állófűtés, csak a motor gyors bemelegedését is segíti). Régen 3 perc után üzemi hőmérsékleten volt a motor, most néha 6-8 km után sincs még ott.


Nem mondom, hogy létszükséglet, de nem csupán kényelmi, hanem műszaki extra is, hiszen a hideg motor kopik leginkább.


Egy téli gumit át lehet rakatni a meglévő felnire is vagy simán feldobni lemezfelnire.

2017. nov. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

9# Tényleg nem csupán kényelmi funkció, hisz mire bemelegszik az autó a többszörösét fogyasztja (+emisszió), és a motor is jobban kopik ahogy írtad, bár ez érdekel a legkevésbé, hogy 10 év után milyen állapotban lesz a motor.


Téli gumi garnitúrát viszont a gyárilag szerelt 20 colos felnire nem lehet felrakni, mivel a banlonossága miatt nem lenne neki elég hely. És mivel 17 colosra van tervezve minimum az autó így kizárólag alufelnire lehet rakatni. Így még mindig nyitott a kérdés.

2017. nov. 8. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!