Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Generátor üzemi hőmérséklete?

Generátor üzemi hőmérséklete?

Figyelt kérdés
A minap,a gyengélkedő töltés miatt kicseréltem a keféket a generátorban.A töltés tökéletes lett.De,a generátort átnézve,úgy találtam,hogy a szíjtárcsa nem úgy forog ahogyan kellene,nem olyan könnyen.Gondoltam én.Elvittem egy ismert szakihoz,hogy kapja szét,és ha kell újítsa fel,tisztítsa meg benne amit kell.A szaki kézbe vette a műszert,megforgatta a tárcsát néhányszor,és közölte,hogy szerinte ne kapjuk szét,mert felesleges.Azt mondta,hogy valóban nem úgy forog mint egy új,de simán,egyenletesen,hang nélkül dolgozik,még néhány évet biztosan kibír.Ne költsek most rá 15-20 ezret a felújításra.Rendben.haza hoztam,beszereltem,csendben dolgozik,jól tölt.De,néhány km után megfogtam,és igen meleg volt.Nem tudom mi a normális "üzemi" hőmérséklete a generátornak.Lehet,hogy mégis csak szorul a tengely?Vagy az "igen meleg",még az is normális?Nézessem meg egy másik szakival?Köszönöm,ha válaszoltok.

2017. nov. 8. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogtál meg gyerekként sima kerékpár generátort üzem után?

Az is rendesen felmelegedett. Futkároznak az amperek, meg az elektronok. Normális, h felmelegszik a generátor. Nem véletlen vannak rajta hűtőbordák és nem véletlen nyitott a ház sem.

2017. nov. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oceans,köszönöm a gyors és kielégítő választ.Igen fogtam,és forró volt...
2017. nov. 8. 20:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

No de ha nem olyan könnyen forog, akkor nyilván több meleget termel, mint kéne. Ez már csak az általános iskolás fizika... A súrlódás nincsen ingyen.

Amúgy, Kérdező, mit fogtál, a csapágypajzsokat?

2017. nov. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképp meleg, mert át veszi a motor hőfokát.

Az pedig 90 fok.

2017. nov. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A dolog fizikájával én is tisztában vagyok.Pont ezért izgat a kérdés.Hogy mit fogtam?A tárcsát és a házat.Az aggódásom,és ezáltal a kérdésem,ami lehet hogy felesleges,az a túl melegedés,és annak esetleges "szövődményei" irányában van.Azzal tisztában vagyok,hogy a súrlódás eredménye a hő.Itt most csak a hő mértéke az,ami miatt feltettem a kérdésemet.
2017. nov. 8. 21:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk harminc Amperrel tölt...az hány Watt is? nos ezért is melegszik..


Nem véletlenül pörög annyira, és a rajta lévő nagyon pörgő hűtőlapátok igencsak átszívják a levegőt a generátor testen, hogy valamelyest hűljön..

2017. nov. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak két évet szórakoztam önindítókkal és generátorokkal, de akkor minden munkanap. Az elején jár nehezebben kissé, de akkor azért, mert tökig tele van k*va zsírral a csapágy, de ezt azért meg lehet különböztetni a kelletlenül forgástól. Most már nem mondom, hogy vedd ki, bár még tán megéri levenni az ékszíjat, és igazán finoman körbetekerni a tárcsát, hogy valóban nincs még egészen finom rángatás se.
2017. nov. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz annak semmi baja attól mert meleg és azt sem szabad alapnak venni, hogy érintésre forró volt, az embernek már 50 fok is forrónak számít.


A generátor meg kis feszültségen nagy áramot termel, egyértelmű hogy melegedni fog, de nem lesz neki ettől semmi baja, én tulajdonképpen még sehol sem hallottam olyan esetről, hogy egy generátor besült volna egy autóban.


Ellenben ha valamiért megszorul annak oka van, akár egy nem megfelelő feszességű vezérműszíj is elegendő lehet neki, szóval ha valamiért tényleg szorul akkor inkább az okát kéne megtalálni.

2017. nov. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat,tanácsokat.Ma gyorsan lenyomtam 20 km-t a kocsival.A langyosnál azért melegebb volt a generátor,de simán meg lehetett fogni azt,nem égetett,14,2-3-on tölt.Terhelve 13.8 körül.Levettem a szíjat,megforgattam a tárcsát,azt nem mondom,hogy simán forgott,olyan "lustán",de egyenletesen,akadás mentesen.Beszéltem ma reggel egy másik szakival,aki elmondta,hogy ennek a típusnak betegsége a "valamennyire" Szorulás.Amíg nem jelez hibát(töltés gond,hang,stb..)addig ne szereljem ki még egyszer.Ennyi.

Még egyszer köszi a tanácsokat.

2017. nov. 9. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!