Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H 1.6benzin twinpor...

Opel Astra H 1.6benzin twinport motorral, mikor a legtakarékosabb? 105LE,5sebességes.

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy milyen fokozatban, és milyen sebességnél a legalacsonyabb a fogyasztása. 1.7 cdti J astrát volt alkalmam próbálni aminek van pillanatnyi fogyasztás számlálója. Az 125lovas, és 6sebességes volt. Annál arra az eredményre jutottam, hogy 70km/H 5.ik fokozatban a legtakarékosabb.

2017. nov. 11. 02:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Garázsban, üresben kézifék behúzva...

70-nel 5.-ben lehet keveset eszik, de a motornak nagyon nem tesz jót, mert erőlködik. Azt hiszik sokan, hogy ezzel kímélik a motort ha felkapcsolnak és minigázon mennek, de nem. A pillanatnyi fogyásztásmérő ráadásul ilyenkor nem is lesz pontos.

Véleményem szerint ha a motort sem akarod koptatni, akkor kb a 90-100 km/ó 5.-ben.

2017. nov. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tiédben is van pillanatnyi fogyasztás mérés, csak fel kell programozni.

Amúgy a kiírt pillanatnyi fogyasztásból messzemenő következtetéseket én nem vonnék le.

Minden autó motorja akkor fogyaszt a legkevesebbet, amikor a sebességhez képest a legkisebb a motor főtengelyfordulata, úgy hogy a motor még nem erőlködik, könnyedén viszi a kasznit.

Tehát ez mindenképp a legmagasabb sebességi fokozatot jelenti valahol ott, ahol már van elég nyomaték és teljesítmény, de a légellenállás még nem túl nagy. Tehát több dolog függvénye.


Az 1.7cdti-nek már alacsony fordulaton megvan a nyomatéka. 5.-ben 70km/h-nál ha jól emlékszem valahol 1400-1500 körül van a fordulat. Az neki már elég. Kicsi a fordulat, van nyomaték, relatív kicsi a légellenállás. Bár ha felkapcsolsz 6.-ba és tartod ugyan ezt az 1500-as fordulatot, akkor már 85-90km/h-val mész. A fordulat ugyan annyi, a nyomaték ugyan annyi, a légellenállás kicsit nő ugyan, ennek a leküzdéséhez kicsit több erő is kell, de egységnyi idő alatt nagyobb távot teszel meg, ezért összességében minimálisan még lejjebb mehet a fogyasztás. Természetesen ez szigorúan sík úton, egyenletes sebességnél értendő.


Z16XEP motoros H Astrát régen vezettem már (céges autó volt nálunk jó pár éve). De a benzinesnek a hasonló fordulat nagyon alacsony, nagyon kicsi itt a nyomatéka, jobban igényli a pörgetést.

Ennél ha jól rémlik 70km/h-nál 5.-ben 2000 a fordulat. Valahol itt lehet a legalacsonyabb fogyasztása 5.-ben 2000-2300-as fordulaton 70-80km/h körüli tempónál.

2017. nov. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bazki, a nejem 1.8-as Fókájával harmadikban szoktam 70-et menni. (Ami valójában kb 63km/h.) Én úgy tapasztalom, hogy akkor érzi legjobban magát a motor. És sietek hozzátenni, hogy mindezt a német (nem akármilyen minőségű) utakon.
2017. nov. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!