Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki lehet kapcsolni a szervót?

Ki lehet kapcsolni a szervót?

Figyelt kérdés

2003 Ford Focus Fresh kombi


Tegnap vettem, 1 hónapos jogsim van, és amin tanultam vezetni abban nem volt szervó. És az jobban tetszett.


2017. nov. 11. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Akkor lovaskocsit hajtsál, azon nem kell kikapcsolni a szervót.
2017. nov. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet. Nem tudom az a Ford hidraulikus avagy elektromos szervós de mindkettőt ki lehet kapcsolni ha nem is kapcsolóval de megoldható. Barbárabb módszerrel egyszerűen leveszed a hajtást a szervó szivattyúról avagy széthúzod a vezetéket -biztosítékot az elektromos szervón.


Csak az lesz a nagy gond hogy egy szervós kocsinak más a kormány áttétele szóval aránytalanul nagy erővel kell tekerni a kormányt szervó nélkül. Egy gyárilag szervótlan kormány amin tanultál sokkal könnyedebben jár. De nyugodtan próbáld ki ha hidraulikus a szervó,álló motorral manőverezz gurulásban.El fog menni a kedved az ötlettől.

2017. nov. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 devzero válasza:
100%

Csatlakozom az utolsó hsz-hoz.

KI lehet kapcsolni, de olyan nehéz lesz kormányozni, hogy gyakorlatilag lehetetlen, kis sebesség mellett.

2017. nov. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Teljesen mások a kormányerők egy eleve szervo nélküli kormányhoz, vagy szervóval működőhöz.

Szervót kikapcsolva kb. vezethetetlen lenne....

Azért forgatható a kormány, követi is, de előtte konditerem ajánlott és rövid utak.

2017. nov. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Azért a szervokormány nem feltétlen kényelmi funkció, hanem biztonsági. Amúgy meg, miért nem vettél régi őskövület autót amiben nincs szervo ha már annyir arra van szükséged?
2017. nov. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1hónapja milyen autóval tanultál vezetni amiben nem volt szervó? A legutolsó emlékemben a lada él mint szervótlan autó illetve a régi swift de azt a virsli gumik miatt úgyis könnyű tekerni a kormányát.


Le tudod kapcsolni, leállítod a motort és máris nincs szervó.

2017. nov. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet kikapcsolni, mondjuk úgy, hogy szándékosan el lehet rontani.

Az viszont, hogy megszoktál egy kevésbé jót, nem jelenti azt, hogy nem lehetne hamar megbarátkozni egy sokkal jobbal.

2017. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Mekkora bullshit ez, hogy jobban tetszett a szervó nélküli.. Főleg egy Focusnál, aminek szervósként is átlagon felülien jó a kormányzása és a visszajelzése az útról.
2017. nov. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egy 1.2 es Volkswagen Polo volt amin tanultam, és szinte biztos vagyok benne hogy abban nem volt, mert sokkal nehezebb volt tekerni a kormányt mint ebben.


De amúgy igazatok van, leállított motornál kipróbáltam és álló helyzetben nagyon nehéz tekerni. Köszi a válaszokat.

2017. nov. 12. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!