Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az EU-n belül az új és használ...

Az EU-n belül az új és használt autó piac miért nincs egységesítve?

Figyelt kérdés

Pedig az ilyen dolgok lennének az Eu lényege.

Vagyis, mindegy,hogy Jánostól, Jürgentől vagy Marcellotól veszek autót.Nyilván az döntene, ahol a legjobb az ár.


Vagyis mindenféle regisztrációs díjat el kellene törölni, az átírásnál meg nem számítana,hogy magyar vagy olasz,svéd vagy egyéb EU-s állampolgár az illető, ugyanannyiba kerülne.Tehát, magát a "honosítást" kellene eltörölni.



A piac egységesítése főleg a vevőknek lenne jó.


Én például Németországban vettem egy 6 éves Avensist, nem nem kereskedőkön átfutottat,hanem én magam kimentem és megvettem.Százezrekkel olcsóbban jutottam hozzá, mint a magyar hiéna kereskedőknél, akik jellemzően túlárazzák az autókat.A kocsi nem volt törött,leinformálható volt,minden szervizszámlát megtartott a német tulaj minden rendben vele.



A piac egységesítését a túlárazó magyar kereskedők szívnák meg.

Nyugat-Európában a használt autóknak nincs akkora értéke, mint nálunk, ebből adódóan olcsóbban hozzájut az ember.És, ha eltörölnék a regisztrációs díjakat, akkor mindenki, aki beszél idegnyelvet menne ki autót vadászni magának.

A túlárazós kereskedők pedig kénytelenek lennének olcsóbban adni.


2017. nov. 11. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Aztán kellene egy szabály is, hogy 10 évesnél idősebbet nem lehet hozni.
2017. nov. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1#

Miért ne?


Ha egy bajor talál a megörökölt pajtájában egy évek óta ott sínylődő SL Mercit odaadja gombokért, csak vidd, akkor te, mint nagy Merci fan miért ne vehetnéd és újíttathatnád fel?


Semmiféle korlátozás nem kellene.

2017. nov. 11. 18:16
 3/4 anonim ***** válasza:
1-es és ha én egy veterán autót szeretnék?
2017. nov. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A veterán az más. De valahol meg kell állítani a 15 20 éves lerúgott trottyogók behozatalát. Vagonszám jönnek a béjöt pesszátok meg az eharminchatok. Nem hinném hogy Európa szemétlerakójának kellene lennünk. Csak azért mert ingyé lehet hozni a szemetet.
2017. nov. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!