Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet a váltónak?

Msebi06 kérdése:

Mi baja lehet a váltónak?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam ma egy 2003-as 1.4-es Cliot. Pöpec volt, kivéve, hogy 4-ből 3-ba visszaváltásnál darál. Ha kis gázfröccsöt adok neki, akkor viszont szépen beugrik. A szinkrongyűrű lehet rossz? Esetleg más?

2017. nov. 11. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Az a baja h francia.
2017. nov. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szinkrongyuru kuka.
2017. nov. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A gázfröccstől még nem fog jobban kapcsolni a váltó, ahhoz dupla kuplungolás is kellene. Valószínűleg kopott a szinkron, ezért érdemes lassan tolni a váltókart 4-ből háromba. Persze tételezzük fel hogy a kuplung állapota és működése kifogástalan. Ha nem az, akkor ott a gond.
2017. nov. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pedig mégis reccsenés nélkül veszi kis gázfröccsre. Pont azért próbáltam ki, mert logikus volt, hogy ettől szépen veheti ha a szinkron rossz.

11 éve van egy első generációs Galaxy szüleimnél, mikor vették, már akkor is szintén a 3-at rosszul veszi (2-ből és 4-ből is), de minimális várással beveszi szépen. Kb 5-6 kapcsolás után hozzá lehet szokni, és azóta se volt semmi más baja annak a váltónak.

Dupla kuplungolás nem is jutott eszembe, pedig az MTZ-n mindig kell :D

Holnap kipróbálja a szerelőm, lehet tényleg a kuplung a rossz.

2017. nov. 12. 15:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha kuplungolás közben adsz gázfröccsöt az semmit nem jelent a váltónak mert ugye tőle teljesen külön (jó kuplung esetén) forog a motor. A dupla kuplungolás lényege pedig éppen az, hogy a váltó be- és kihajtó tengelyeinek a fordulatszámát hozzuk szinkronba a megfelelő mértékű gázadással, hogy össze tudjanak kapcsolódni a fogaskerekek. Kuplungolás közben persze lehet hasznos dolog gázfröccsözni, de nem a kapcsolás simasága miatt, hanem azért hogy a kuplung felengedésekor ne torpanjon meg az autó az alacsonyabb fokozatban.
2017. nov. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy benyomom a kuplungot, kiveszem négyből, mielőtt 3-ba raknám adok neki fordulatot, így ugye a nyeles tengely fordulatszáma közelebb lesz a 3. sebességi fokozat fogaskerekének fordulatszámához és emiatt nem reccsen valószínű.
2017. nov. 12. 19:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nyomott kuplunggal adod a gázfröccsöt az semmit nem ér, ezt mondom. De felesleges is koptatnom a klavit, úgyis szerelőnél fog kikötni az autó.
2017. nov. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem vettem meg végül.
2017. nov. 13. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!