Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes quattro-t venni vagy...

Érdemes quattro-t venni vagy inkább az elsőkerék meghajtásút válasszam Audi A4 b5 avant-ból? Mennyivel eszik többet a quattro?

Figyelt kérdés

2017. nov. 12. 07:41
 1/6 A kérdező kommentje:
1.8 benzines motorral
2017. nov. 12. 07:46
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha falun hegyen laksz akkor érdemes lehet a quattrot választani .
2017. nov. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy literrel a dízelt is megdobja, a benzinest nyílván többel.

Ha nem hegyen laksz, kb az év 95 százalékában felesleges a quattro.

Az élvezeti faktor miatt jó lehet, hogy hóban, illetve vizes úton lehet vele bohóckodni, meg a tudat, hogy lehet bármilyen időjárás, te eltudsz indulni.


Ha napi használatra kell, akkor azt mondom inkább frontosat vegyél. A quattronak hátul is több lengőkaros futóműve van, ellentétben az elsőkerekessel, aminek egy csatolt lengőkarja van, 2 buci szilenttel.

Akkor az osztómű, a diferenciálmű, a féltengelyek még mind plusz hibaforrást jelentenek. Maga a quattro hajtás különben nagyon megbízható, de 20 éves autókról van szó... Ha az előző tulaj nem cserélte benne az olajat, akkor hiába megbízható.

Ha nem használod minden nap, tehát szinte hobbi autó, akkor vegyél egyet nyugodtan.

2017. nov. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na hát szerintem meg minden autóban olyan rendszer kéne legyen, mint a quattro, nekem már a 3ik quattro Audim van, és nagyon jó találmány. És a 4x4 hajtás nem csak arra van, hogy a hóban ne akadj el vele, mint azt sokan hiszik. Nagyon hasznos száraz úton is, kanyarban, erőteljes gyorsításkor, stb. Az ESP-nek szinte soha nincs dolga, pedig sok lóerős az Audim most is, de mechanikailag olyan jól betapad minden szituációban a 4 kerék, mikor a gázra lépek, hogy eszméletlen.

A többletfogyasztás minimális, bár egy viszonylag gyenge 1.8 benzines azért lehet megérzi a quattro rendszert, és érezhetően többet fog fogyasztani. A másik probléma, hogy a B5-ös A4-ből rendkivül ritka a quattrós.

2017. nov. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem hibásodik meg? Nem drágább a fenntartása?
2017. nov. 17. 15:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag nincs rajta mi elromoljon, vagy legalábbis én soha nem hallottam, olvastam olyanról, hogy maga a Torsen rendszer meghibásodjon, pedig autós körökben jártas vagyok. Ami hátránya, az az, hogy a quattrósoknak a hátsó tengelyen is sokkal komolyabb a futóművük, mint az elsőkerekeseknek, magyarul jóval drágább gatyába rázni. Vagy például az C5-ös Audi A6 híres arról, hogy a quattro hajtás miatt nagyon hülye alakú az üzemanyagtankja, emiatt a dízel változatokban 3 gázolajpumpa is kell, ami rengeteg szíváshoz vezet. Viszont az elsőkerekes C5-ösöknek is ilyen a tankjuk, szóval mindegy. Az A4-nél nem tudom mi a helyzet ebből a szempontból.
2017. nov. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!