Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik, ha a téli szélvéd...

Mi történik, ha a téli szélvédőmosó folyadékot a nyárival keverem?

Figyelt kérdés

Suzuki Swiftem 1994-s évjáratú.

A téli hideg időjárás beköszöntével a nyári szélvédőmosó folyadékot a télire szeretném lecserélni.

Mi történik abban az esetben, hogyha sok nyári mosófolyadék van a tartályban, és arra öntöm rá a téli szélvédőmosó folyadékot?



2017. nov. 14. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Őszi lesz
2017. nov. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Befagy télen.
2017. nov. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Tavaszi lesz. Őszi akkor lenne, ha a nyárit keverné télivel.
2017. nov. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó (befagy). Vagy ereszd le (ha van leeresztőszelep), vagy szívd ki / fröcsöld ki.
2017. nov. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Köztes fagyáspontja lesz aránytól függően. Ha -40-est töltesz rá, akkor még hígítva is egész alacsony fagyáspontja lehet. Aztán ahogy fogy, tudod tovább töményíteni. Még egy darabig azért nem lesz olyan kemény tél, hogy befagyjon.
2017. nov. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Én ezt a rátöltést kipróbáltam "ócsításból"...nos be is fagyott...Ki kell spriccelni a vizet, és úgy betölteni a fagyálló szélvédőmosót.

Mivel nem nagy összeg, ezért nyáron is azt töltöm, így nem kell ilyenkor tökölődnöm.

Az nagyon gáz, ha szétfagy a rendszer.

2017. nov. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Semmi. Nyilván nem lesz olyan alacsony a fagyáspontja, mint a tiszta télié, de a kemény mínuszok se olyan hirtelen jönnek. Először azért próbáld kilocsolni a nyárit ami van a tartályban, aztán öntsd rá a télit. A kettő nem fog semmilyen káros kémia folyamatot elindítani.
2017. nov. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Az mit jelent, hogy sok nyári mosó van a tartályban?

Kétszer szoktam éves szinten feltölteni az abak mosót, októberben télivel, április végén nyárival.

Közben nem nagyon kellett utána tölteni, de ha mégis, akkor picit előre gondolkodva, szeptemberben már a téli ment bele, vagy márciusban még téli.

Nyáron azért jobb a nyári mosó, mert az abban lévő adalék könnyebben leoldja a szélvédőre tapadt bogarakat, de a keverésböl sincs gond, a lényeg, hogy ne fagyjon meg.

Télivel feltöltve, vagy rátöltve pumpáld ki a vezetékből a nyárit.

A tél nem mínusz 20 fokkal szokott érkezni, nem kell mínusz 40-es fagyáspont, de szét semmiképpen se fagyjon.

2017. nov. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nem sok mosót használsz, akkor mindenképpen ürítsd ki a tartályt előbb, mert hiába nincs most -15 fok, de egy-másfél hónap múlva már elképzelhető, és addig nemigen üríted ki a tartályból ezt az alacsony fagyáspontú keveréket.


Én pl. nyárival nem is szoktam teletölteni, mert nem minden évben használok el egy egész tartállyal, inkább rátöltök még egy kicsit, ha szükséges ősszel.

Aztán ha jön a téli, akkor már legfeljebb egy kicsit kell kispriccelni, hogy üres legyen.

2017. nov. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Tönkremehet a porlasztócsúcs, és a töltőlevegő-visszahűtő.
2017. nov. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!