Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A közelmúltban vásároltam egy...

A közelmúltban vásároltam egy 1988-as évjáratú Yamaha DT 50 Mx típusú "izomkolosszust". Az első lánckerék zégergyűrűs rögzítése érdekelne. Lehetséges, hogy csak egy gyűrű rögzíti?

Figyelt kérdés
Foglalkozós a jószág, számos dolgot megcsináltam már rajta, (előző gazdája inkább kisszéket javított volna mint motort! ) de az első lánckerék rögzítésébe nem vagyok belenyugodva. A bordás tengelyre csúsztatva csak egyetlen zégergyűrű biztosítja, ami nem szorítja le csak megakadályozza, hogy lecsússzon a tengelyről. Feltúrtam a netet, de nem találok sem képet, sem leírást. Aki szerelt már hasonlót, vagy van ilyen motorja, az kérem segítsen. Működőképes ez így, vagy csak az előző gazdi trehány munkáját dicséri? Ha van, esetleg fotót is szívesen veszek, hogy is kell kinéznie eme csodás rögzítésnek, mert menetnek nyomát sem találom a tengelyen. Köszönöm a segítséget!

2017. nov. 16. 18:56
 1/3 crudy ***** válasza:
Nem lattam meg a konstrukciot amirol beszelsz de lehet csak seeger gyuru van. A seeger gyuru axialais tehat tengely iranyu terhelest tud fel venni. Nem nagyot igy csak zarasra szoktak alkalmazni. A lankerek viszont keruletiranyu terhelesre van kitalalva illetve nyomatekatvitelre ezert van bordastengelyen. A lenyeg h annak a seeger gyurunek nagyon pici erot kell elviselnie. Pont csak annyit h ne csusszon le a lanckerek tengelyrol.
2017. nov. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Volt régen sok ilyen motorom, azokon is így volt megoldva ha jól emlékszem.
2017. nov. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ! Meggyőztetek. :)

Egyelőre marad a zéger, bár a kottyanás miatti kopás miatt aggódok egy kicsit. De a puding próbája az evés. :) Ha a hasonló típusoknál bevált, akkor csak jól kitalálták a japánok. :)

2017. nov. 17. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!