Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire lopásálló a tárcsalak...

Mennyire lopásálló a tárcsalakat motoron?

Figyelt kérdés
Kormányzár, vagy tárcsalakat? Mik a tapasztalatok? Nagyon szeretnék vigyázni a motoromra, ő a mindenem.

2017. nov. 16. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:

15-16 éves iskolából hazatartó fiatalok ellen jó


ha vki kicsit is utána néz, rájön, hogy egy hétköznapi eszközzel 45 másodperc alatt le leher szedni

2017. nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát jobb, mint a semmi. A legjobbat akkor teszed, ha mindig valamihez kikötöd, mert tárcsazárral is simán beemelik páran egy furgonba. Én is használom a tárcsafékzárat, de csak rövid megállások erejéig és olyan helyen, ahol nem férnek hozzá kocsival.
2017. nov. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam olyanról, hogy lelopták volna valami motorjáról a tárcsalakatot, tehát szerintem elég lopásálló.


Viccet félretéve: egy lakat nem lakat, minden lakatot le lehet vágni, mindent el lehet lopni.

Talán az a legjobb megoldás, ha azt célzod meg, hogy ne legyen kedve bajlódni a tolvajnak a te motoroddal.


Én egy motoros láncot használok fix helyre horgonyzáshoz, és egy U-lakatot az egyik kerékre. Ez se teszi lophatatlanná, de felszerelés és pár perc kellhet az enyveskezűnek. Legjobb védelmem, hogy otthon zárt, saját tárolóban, munkahelyen örzött parkolóban tartom, városban pedig, ha kockázatos az a környék ahova megyek, akkor oda nem motorral megyek.

2017. nov. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3 ismerősömtől loptak nagy értékű motorokat: egy hayabusa, egy harley sportster és egy BMW GS volt az áldozat. Mindhárom alkalommal nem saját lábán mentke el a gépek hanem furgonba pakolták őket. Ezekre az esetekre a tárcsalakat semmit se véd. Vagy leláncolod valahova a géped, még jobb ha olyan helyen tudod tárolni a géped ahol 7/24-es megfigyelés alatt van.

Sajnos 100% védelem nincs.

Tárcsalakat szerintem akkor jó ha rövid ideig megállsz és nem akarod teljesen védtelenül hagyni a géped.

2017. nov. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
iskola előtti megállásról lenne szó általában, néha bulihelyek előtt este. A motorom egy mezei 250es kis túramotor, nem hatalmas értékű hayabusa, de féltem azért. :/
2017. nov. 19. 23:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Jobb ha félted, lopnak mindent, nekem 50-es robogómat lopták el anno. Azt nézd mindig, hogy olyan helyen legyen, ahol nehéz kocsival hozzáférni, mondjuk ha be kell pakolni, akkor át kelljen emelni korláton vagy valami akadály legyen legalább. És ha lehet mindig kösd hozzá valamihez. Tök jó dolog még a ponyva, nem tudják mi van alatta, kevésbé van kedvük hozzányúlni.
2017. nov. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!