Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót lehet venni max...

Milyen autót lehet venni max 100 ezer forintért? (adók-átírás nélkül DE érvényes magyar okmányokkal)

Figyelt kérdés

Az a nagy helyzet, hogy csak úgy tudnék elmenni gyakornoknak, hogyha az időmet nagyon szorosan beosztom, ehhez pedig kell egy autó. A robogó azért nem jó, mert egyrészt autópályán kell vezetni (vagy főúton), másrészt pedig munkába nem lehet megérkezni totál átázva.


Úgy számoltam, hogy kb fél évig használnám minimum, akkora össze tudok spórolni egy jobb darabra.


Az út egyébként annyi lenne, hogy az Arena Plázától (vagy Kelenföldről) el kéne jutni Törökbálinra. Ez busszal egy másfél óra + várakozás, autóval 20 perc összesen.

A fizetéssel nincs gond, mert gépészmérnök vagyok/leszek. A bejárást is fizetik, de feltétel a saját jármű.


2017. nov. 21. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%

Tipp vonat?

Mert 100 ezerért mit veszel?Suzukit,abból sem valami patika állapotút...Vagy Maruti-t.

Busz-vonat vagy el kell menni dolgozni és 300e forintot összekeresni.

2 hónap buszozást kilehet bírni

2017. nov. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Vonatoztam is egy időben, de az is elég szellősen jár. Törökbálintra nem tudom hogy, de Budaörs ipari parkjába óránként :(.
2017. nov. 21. 12:42
 3/17 anonim ***** válasza:
Az egyetlen dolog ami szóba jöhet úgy, hogy nem robbansz le vele minden nap az a régi swift. Abból sem a normálisabb. Semmiképp nem úszod meg 100-ból a dolgot. Inkább bírd ki még azt a fél évet és vegyél jobb darabot. Hidd el! Csak a baj lenne egy ilyen járgánnyal.
2017. nov. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

az a baj a buszozással, hogy el megy vele az egész nap, és nem kerestem semmit...


tehát mondjuk megbeszéltem, hogy a 8 órás előadásra még bemegyek, és utána indulok munkába, ott vagyok 10-re dolgozok 4-ig visszaértek 6-ra és el ment az egész nap, akkor már nem fogok a dugattyútervezéssel foglalkozni

nagyon fárasztó az ingázás passzivitása, de főleg az a szörnyű amikor várni kell a buszra


egy autóval pedig lenne + 3 órám iskolai dolgokkal foglalkozni

2017. nov. 21. 12:47
 5/17 anonim ***** válasza:

100ezerért még normális Swiftet sem adnak.

Nem is érdemes márkában, tipusban gondolkozni, hanem megnézni a kinálatot, és találni valamit, amin van érvényes műszaki, és használható.

Egy gépészmérnöknek talán van némi előnye, ha meg is tud javítani egyszerűbb motorokat, mert 100ezerből a Lada, Wartburg kaliberű masinák jöhetnek szóba.

Az lenne a legjobb megoldás, ha valahogy ki lehetne hagyni ezt a lépcsőt, inkább bevállalni, hogy 2-3 hónapig korábban indulni, buszozni, vonatozni.

100ezerért hulladékot lehet venni, plusz az átiratás, szerelés, ls bele szaladsz 200-300 ezres kiadásba, ami nem térül meg.

Arról nem is szólva, hogy mennyire tolerálja a munkaadó, ha műszaki hibák miatt nem érsz be időre a munkahelyre.

2017. nov. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Suzuki marad, én ennyiért adtam el az enyémet (19 éves volt)


Érdemes lenne azonban körülnézned telekocsi oldalakon, hátha megy arra valaki rendszeresen, legalább az egyik irányba, azt megspórolhatnád.

2017. nov. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Fél évre ennyiért (havi 20k) próbálj meg kölcsön kérni egy kocsit valakitől a nagyobb családi körben. És a fél év alatt megspórolt pénzből meg veszel majd egy normálisat, mert a százezres kategória az felejtős, ill. iszonyat lutri valamint nem éri meg a papírmunkát, vesződést, illetébefizetést, satöbbit.
2017. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100ezerből lassan bringát nem kapsz, nehogy autót. Többet fogsz költeni erre az autóra, mint amennyiért vetted és mindjűrt 300ezer Ft-nál fogsz tartani. Egyszóval igaza van az előttem szólónak: gyűjtsd inkább a pénzed még!
2017. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kicsit túlpozicionáltad magad már egy gyakornoki állástól is...

De mondok jobbat, ha szerinted annyira jól fogsz keresni gyakornokként, hogy pár hónap múlva számottevően jobbat fogsz venni, akkor sokkal inkább kellene kölcsönkérni anyuéktól 3-400.000-et aztán venni egy értelmes állapotú Swiftet, Corsa-t. Vagy még inkább három hónapig buszozni és szintén meg tudod venni. Figyelembe véve, hogy most kezdődik a vizsgaidőszak és máris nem kell napi szinten az időbeosztáson agyalni, mert nincsenek órák 2-2,5 hónapig, utóbbival még meg is oldottad

2017. nov. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Még azzal is jobban jársz ha bérelsz olcsón valami tragacsot arra az időre.
2017. nov. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!