Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kerékagyra szorult kerék?

Kerékagyra szorult kerék?

Figyelt kérdés
Nyáron vettem 4 alufelnit és hozzá tehermentesítő gyűrűket azt hiszem 60-ról 56,6-ra. Feltettem őket az alufelnire és akkor furcsa volt hogy a bal hátsóba nehezen akar illeszkedni, mintha annak az agymérete nem 60mm lenne hanem csak 59mm, de kis rásegítéssel megoldottam. Múlt héten ne szerettem volna venni a felniket, de ez a bizonyos bal hátsó sehogy sem akart lejönni ütőgetés és feszegetés után se+kiékeltem a kocsit és leengedtem emelőről úgy hogy nem voltak becsavarva a kerékcsavarok de semmi. Valahogyan esetleg le tudom műteni azt a kereket?

2017. nov. 22. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Döcögős úton kerülj egyet vele, és le fog az jönni.
2017. nov. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csavarlazitoval fujd be az agy es a kerek kozott.Vagy wd40nel es gumikalapaccsal utogesd le.
2017. nov. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 JulesTS ***** válasza:
A kerekcsavarokat tedd vissza ugy hogy eppen ne fogjak a felnit. Ulj be, 1-esben gyorsulj fel 10..15km/h-ra es fekezz hirtelen blokkolosat. Utana tedd hatramenetbe es arra is. Parszor ismeteld meg. Ha hallod, hogy kopog a kerek, akkor lehet orulni. A legdurvabban rarohadt felni (amin a melegites, wd40, fekfolyadek, nagy kalapacs es egyeb modszerek sem segitenek) is lejon igy. A tehermentesito viszont lehet, hogy rajta marad az agyon es csak flex fogja leoldani a helyerol...
2017. nov. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első körben ütni kell a felnit kifelé fa hasábot odatéve nyugodtam 3 kilós kalapáccsal. Nincs a felni, ami ne jönne így le :) Kitartás kell, alapos ütögetés le fog jönni.

Ha nem sikerül, akkor a satufékezgetés is jó, amit előttem írtak.

2017. nov. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!