Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy vezérműszíj maximum...

Egy vezérműszíj maximum meddig bírja szakadás nélkül? Nektek meddig bírta (bírták)?

Figyelt kérdés
Tudom hogy 5 év az ajánlott csere idő csak kíváncsi vagyok hogy általánosságban meddig szokták bírni a vezérműszíjjak szakadás nélkül?Hallottam olyanról akik több mint 10 éve használják ugyanazt a vezérműszíjat de még mindig nem szakadt el nekik
2017. nov. 24. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
5 és fél év, valamint 156 ezer km után cseréltem. Szemmel láthatólag semmi hibája nem volt.
2017. nov. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hülye válasz lesz, de nincs más lehetőség: Addig bírja, míg el nem szakad.

Az ajánlott idő azt jelenti, hogy annyit jó eséllyel ki fog bírni. Egyébként nem csak év, hanem futott kilométer is számít. Azon belül vezetési stílus, mert kipörgetve, sportosan hajtva többet kap az élettől a szíj (egy jével!) mint pl rendszeresen egy ráérős nagypapa tempójával használva.

2017. nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

5 évet azért mondanak mert addig garantálják hogy kibírja, persz ey adott Kilóméteren belül ami autó tipufüggő.

Nekem egy márkaszervizes szerelő ismerős mondta hogy simán kibírják akár 10-12 évig isha nincs az autó agyon használva, de senki nem gantálja ezt hogy eddig fogják bírni. A szomszédom 13 éve vette az auóját 12000 km volt benne és másfél éves autó volt. Olajcsere volt benne, és most 2 hónapja cseréltette a szíjat plusz a görgőket, és mondták neki hogy már látszódott a szíjon hogy végét járja, már kezdett kopni szemml láthatóan, és csoda hogy eddig bírta.

2017. nov. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugye az 5 év meg van adva, mint szavatossági ideje a szíjnak, de valójában a kilóméter számít. Egy 10 éves vezérműszíj 100 ezer kilóméterrel nem nagy cucc, viszont 250 ezer km egy vezérműszíjjal az már extrém eset, addig szinte biztos, hogy elszakad, évtől függetlenül. Szerencsétlenebb esetben mindjárt a csereperiódus után is elszakadhat.
2017. nov. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olyan 230.000kmnél szakadt el. Autósbolt közel volt, új szíj került vagy 3-4ezerbe, berakni kb.fél óra(még sose csináltam), pöcc-röff és irány haza. Imádlak F Astra!
2017. nov. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90.000-ret szoktak leggyakrabban megadni azt biztosan ki kell bírják, amúgy meg nem érdemes vele szórakozni, akár sokkal drágább is elhet a javítás ha épp olyan autó ahol összeérhetnek a dugattyúk és a szelepek.
2017. nov. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Opel Astra G 2004 1.4 benzin: 12 év és 36.000 km-után lett cserélve. Hibátlan volt a szíj.
2017. nov. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
c3 gyári 240000 km-es periódus után lett cserélve, nem látszott kopottnak ( laikus vagyok )
2017. nov. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 60-70 000 km után cserélem.

Kissé elhültem az 5 éves intervallumokon.

Évi 40-50 000km-t vezetek

2017. nov. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!