Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mozgáskorlátozottak vezethetne...

Mozgáskorlátozottak vezethetnek motorkerékpárt?

Figyelt kérdés
Ismerek egy 35év körüli férfit, aki nagyon sántít, és néha mankóval jár. Egy 6-800 köbcentis csopperrel szokott járni, és azon csodálkozom, hogy hogyan tudja vezetni. Jogosítvány megszerzéséhez nem feltétel, hogy egészséges legyen az ember lába? Nem közveszélyes ez?

2017. nov. 24. 23:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Pontosítok, most csekkoltam az illető facebookját. Yamaha Dragstar 650-je van. Látszatra átlagos motor, nincs átalakítva mozgáskorlátozottak számára. Hátsó fék, és a váltó is lábbal kezelhető.
2017. nov. 24. 23:59
 2/8 crudy ***** válasza:
Az h santit az nem azt jelenti h nem tudja hasznalni a labat. A fekpedal es a valtokarhoz se kell egy tolgy a labad helyere. Nem ertem miert furcsa ez.
2017. nov. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Számomra érthetetlen, hogy hogyan tud eltolni egy két mázsás motrot, ha még járni is alig tud, és néha mankót használ
2017. nov. 25. 01:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudom eltolni a 7 tonnás teherautót mégis vezethetem!:)

Ha váltani meg fékezni tud...

2017. nov. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

- Mozgáskorlátozottak vezethetnek motorkerékpárt?

- Igen.


- Jogosítvány megszerzéséhez nem feltétel, hogy egészséges legyen az ember lába?

- Nem.


- Nem közveszélyes ez?

- Nem.


Egyéb buta kérdés?

2017. nov. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 .,,.,,.,, ***** válasza:

"Számomra érthetetlen, hogy hogyan tud eltolni egy két mázsás motrot, ha még járni is alig tud, és néha mankót használ"

Miért kelene eltolnia egy működő motort??

2017. nov. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ahhoz hogy az udvarbol, garázsból kihozza csak kell tologatni, vagy nem? Meg gondolom hátrameneti fokozat nincs neki, úgyhogy akkoris tolni kell. Lehet valóban húlye kérdés, csak nekem fúrcsa. Azthittem, hogy a motorozáshoz kifogástalan szellemi és fizikai kondíció szükséges.
2017. nov. 25. 17:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért? Hisz az autózáshoz sem szükséges kifogástalan szellemi állapot:)


Viccet félretéve, az ő dolga hogy hogy szenvedi ki az udvarból, garázsból. Forgalomban motorral a legritkább esetben van szükség tolatásra. Annyi ereje még egy 80 éves mankós papának is van hogy kicsit hátrébb topogjon vele. Emelkedőn meg nekem is esélytelen:)

2017. nov. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!