Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire jó és megbízhatók a...

Mennyire jó és megbízhatók a hasznalt Volvo s80-asok második henerációs 2009 utani vagy a facelift utániak?

Figyelt kérdés
Elősorban 200 ezer km alatti pildanyokat nézel de vannak olyan volvo tulajok alik nyugodtan merik ajanlani a 200-300 ezer km körüli példanyokat dieselben is. Dieselbe a 2.4 diesel és az újabb motoros D3 erdekel vagy a benzinesből 2.5 T benzines . Automata vagy manualis meily lehet a jobb ?

2017. nov. 25. 06:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A 2.5T egy klasszik motor a Volvonál, nyugodtan veheted, nem problémásak.


A D5-ös 2.4-es dízel is teljesen jó, megbízható motor. Ha hosszú távra tervezel akkor alacsony futásút nézz.


Az automaták az Aisin termékei, 300-350 000 között mindegyiket fel kell újítani aztán mennek tovább. A kézi az meg kézi.. :D


300k km körül már az automata is kérdéses és a kézinél is érik a kuplungcsere, egyik sem olcsó. Ha ennek a felárát bekalkulálod akkor vehetsz magasabb futásút is.


Ha hajlandó vagy kicsit többet rászánni, akkor nézz szét a volvo oldalán a Volvo selekt használautók között, mind végig Volvoban szervizelt alacsony futású példány. Hosszú távon egy olyannal járnál a legjobban.

2017. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Benzin parti vagyok soha nem volt diesel autom , nem is nagyon rajongok értük, a diesel is elég szomjas olvastam par oldalon hogy a D5 ös motorok is megisszák a 9-10 litert a benzines se fogyaszt többetmax 1-2 liter többlet.max kevesebb a rizikó
2017. nov. 26. 17:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok ismerősömnek elsőkerekes S80 D5 van, egyáltalán nem torkos motorok. Csak városban hajtva elképzelhető a 9-10 liter, vegyesben 7 körül esznek. Nekem régi T6-om van, ez városban 15 felett kér.


A 2.4-2.5-ös turbóbenzinek kézi váltóal elfogadhatóan esznek, de városban 11-12 gond nélkül leszalad. :)


Ha meg AWD akkor..


Ha benzinpárti vagy akkor a 2.5T a te motorod. Elfogadhatóan megy és még nem benzintemető. A 3.0 az a régi sor6 újragondolása, passzolom milyen, a V8 pedig benzintemető.


Ezeken Aisin TF80-as automatával szerelték, ahol a bemenő forgatónyomaték még mindig limitált, 8 sebességes Aisin automata nem tudom mit tud, a PowerShiftet messziről kerüld el mert az pénztemető.


Ha nem akarod taposni neki, csak normálisan közlekedni akkor a 2.5 és a 6 sebességes automata ( Aisin ) jó választás, csak figyelj a váltóolaj cserére. Ha nyomni is akarod neki akkor felejtsd el az automatákat, a 6 sebességest környű szétrúgni, a Powershift hiba esetén gazdasági katasztrófa , ez esetben marad a kézi váltó.

2017. nov. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi.Totalcaron is olvastam ha jól emlékszem,elég megbízhatók a dieselek ,ha nincsenek agyon gyepálva,számomra elsősorban biztonsági cirkálonak venném,ja meg évi 10000-15000 km mennék ,de mégis csak biztonságban kényelembe.fentarthatóság szempontjából hova lehet sorolni? alkatrész abból is melyik márka?
2017. nov. 26. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!