Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Színtévesztő és B kategóriás...

Színtévesztő és B kategóriás jogsi együtt?

Figyelt kérdés
Sajna színtévesztő vagyok, elég erős szinten. 15 képből, kettőt tudtam. Attól még lehet autóra jogsim? Csak ezzel van gondom. De gondolom ettől még lehet.

2017. nov. 30. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Te voltál szemorvosnál, a papírra csak ráírta hogy alkalmas e vagy nem.
2017. nov. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Neten néztem ilyeneket. Orvosnál még nem voltam
2017. nov. 30. 18:47
 3/7 anonim ***** válasza:

B-t tudomásom szerint még most is csak úgy lehet kapni, hogy az orvos elküld a pályalkalmasság-vizsgáló intézetbe anomaloszkópos vizsgálatra.

De egy zsák orvos nem is ismeri ezt a lehetőséget, lehet, hogy a tiédet is úgy kell felvilágosítani. Én is úgy jártam, hogy repülni akartam, ott lelkemre kötötték, sose vegyek autót, úgysem lesz jogsim, aztán egyszer egy családi ismerős orvos megkérdezte, miért nem vezetek, és felvilágosított. És utána még mindig úgy jártam, hogy elmentem az orvoshoz, elém rakták a japánkönyvet, én meg elkezdtem mondani, hogy mivel színtévesztő vagyok... eddig jutottam, erre fogta magát, ráütötte, hogy alkalmatlan, aláírta, és nyújtotta át. :D Én meg befejeztem a mondatot, hogy: de tudomásom szerint egy külön vizsgálattal a pálya... erre azt mondta, ja, ha úgy akarja, akkor Mariska, írjon egy beutalót. Elmentem, oszt ha még megvan az az adatlap valahol, rajta van az alkalmatlan bélyegző is átixelve és szignózva az orvosok szégyenét mutatva 30-40 éve. :D De persze vannak kiváló orvosok is, csak ezek épp nem tudták azt, amit illett volna tudniuk.

2017. nov. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyéni elbírálás alapján döntenek az orvosok.

Szakorvosi vélemény szinte biztos, hogy kell, de a színtévesztés "úrvezetői" jogosítvány esetében nem kizáró ok.

A közlekedésben a vörös és a zöld szín keverése veszélyes, a vörös-zöld színtévesztőnek arra is figyelni kell, hogy melyik lámpa világít (alsó, középső, felső), de ezt megtanulva általában vezethet.

Hivatásos jogosítvány úgy tudom nem kaphat.


A lényeget nem itt fogod megtudni, hanem az orvosoktól.

2017. nov. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eskü én meg attól féltem hogy a forgalmi vizsgán bukok meg... Nem ezen. De köszönöm a válaszokat
2017. nov. 30. 19:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Színtévesztő kaphat, én is az vagyok, én is megkaptam, totál színvak nem kaphat.
2017. nov. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Van a családban súlyosan színtévesztő, van jogsija és nem is az a fajta ember aki elintézné az ilyesmit okosba, tehát biztos lehet.
2017. dec. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!