Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW e36 automataváltóba jobb...

BMW e36 automataváltóba jobb a Valvoline ATF olaj mint a Castrol Transmax Z?

Figyelt kérdés

Jelenleg Castrol Transmax Z van, de úgy vettem észre hogy télen mindig megdermed az olaj, hidegindítás után hallani hogy recseg ropog a váltó.

De ahogy bemelegszik megszűnik a probléma.

Valvoline ATF-nek talán jobb lenne a viszkozitása?



2017. dec. 1. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Automata váltóba csak gyári olajat szabad rakni! Valószínű egy felújítás már ráférne.
2017. dec. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És mi a neve annak a gyári olajnak?

Miért kéne felújítani? Ezen kívül amúgy semmi gond nincsen vele.

Fagyos időszakokban csinál csak ilyet, ami szerintem én úgy gondolom az olaj miatt van.

2017. dec. 1. 16:00
 3/13 anonim ***** válasza:

A gyári olaj az mindig gyári olaj na. BMWs csomagolásban van :D

Az autógyártók 5-10 éves periódusokra szerződnek a kenőanyag gyártókkal, abban az időszakban X gyártó tölti az olaját pl BMW matricás flakonba és saját matricás flakonba is.


Felmerül a kérdés, mi van akkor, ha a modell gyártása alatt történik a beszállító váltás? Mert a BMWnél volt gyári beszállító a Castrol, az ExxonMobile és a Shell is ( most épp nem tudom melyik az aktuális). Az egyik kocsiba Castrol került a szalagon a következőbe meg már Mobil. Akkor most jobb az egyik, mint a másik? :D :D

Mi van ha a kocsit 25 éve nem gyártáják, sőt azt az olajat sem gyártják? :D


Akármilyen olajat beleküldhetsz, ami megfelel a gyártó által előírt szabványoknak, ezeket feltüntetik a dobozokon.


Az előírás szerinti olajok viszkozitása azonos, a Transmax Z is ugyanolyan híg, mint akármelyik ATF. Nyugodtan boríthatsz bele mást is, a BMW fórumokon is általában ATF-et ajánlanak,esetleg DexronIII-at.


Mióta van benne ez az olaj? A sűrűsödésnek az is lehet az oka, hogy el van már koszolódva.

2017. dec. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszodat!!

Egyébként tavaly lett lecserélve szűrővel együtt.

2017. dec. 1. 17:27
 5/13 anonim ***** válasza:
Váltóolaj nem szokott márka specifikus csomagolásban lenni. Úgy értettem, ha Castrol a gyári akkor ne ATF mennyen bele, mert sok automataváltó allergiás erre.
2017. dec. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

" ha Castrol a gyári akkor ne ATF mennyen bele"


Az ATF nem egy márka, hanem egy olajtípus/szabvány. A Castrol is gyárt ATF-et :)


Kérdező:

egy év alatt nem lett volna szabad eltaknyolódnia az olajnak annyira, hogy hidegben nagyon besűrűsödjön. Most is gond van vele, vagy csak tavaly volt a nagy hidegekben? -15-20 fokban normális, ha melegíteni kell egy kicsit az olajat. Ha ilyen -1-2 fokban is problémás akkor ott valami nem jó. Nekem az ATF-fel nem volt ilyen gondom -15 fokig.

2017. dec. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tavaly is, meg valószínű majd most is a mínusz 10,15 fokban produkálni fogja ezt. Előtte 2évig viszont semmi baja nem volt. Most meg ilyen 0, -2 fokban is lehet hallani nagyon minimálisan hogy recseg, de megyek 5 métert és már jó is.

Viszont mínusz 10,15 foknál már 10 perceket kell járatnom hogy zajmentesen tudjak vele közlekedni.

Egész évszakban tökéletesen jól működik, csak télen a mínuszokban nem, mintha allergiás lenne rá.

2017. dec. 1. 17:59
 8/13 anonim ***** válasza:

Hidegben minden olaj besűrűsödik. Szerencsére a konverter elég hamar áttöri és felmelegíti az olajat.

Nekem a GM automatában van olyan funkció, hogy X külső hőmérséklet alatt később vált fel és nagyobbra állítja a konverter slipjét így gyorsabban melegszik az olaj :)


Hidegben a kézi váltó is nehezebben mozog. Esetleg próbáld meg azt, hogy nagy hidegben manuálban közlekedsz vele egy ideig és nem engeded másodiknál feljebb kapcsolni. Hátha gyorsabban melegszik.

2017. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm!!!!

Erre pl, még nem is gondoltam, legközelebb kipróbálom ezt ahogy fent írtad! Köszönöm!!

2017. dec. 1. 19:27
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nem nagy kérés írd már le pontosan az autód típusát és évjáratát, esetleg az alvázszám utolsó 7 karakterét. Ez a Transmax Z nekem kicsit gyanús.
2017. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!