Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kézifék vagy sebesség?

Kézifék vagy sebesség?

Figyelt kérdés

Március óta van jogsim az első perctől kezdve vezetek, nekem úgy tanitották,hogy a helyes megállás az üres + kézifék.

Viszont most reggelre ahogy befagyott a zár, elkezdtem félni,mivan ha tényleg befagy a kézifék?


Tudom hülye kérdés, de biztos,hogy ha sebességbe hagyom nem fog elgurulni? Számomra a kézifék sokkal biztonságosabbnak tűnik.

Kinnek mi a véleménye és tapasztalata?


2017. dec. 2. 00:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Ha lejtőn sebességben hagyod akkor át tud ugrani a vezérlés és a következő indítás után motorgenerál jön. Ezt sem árt mérlegelni.
2017. dec. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Az 1. válaszolónak az agya ugrik át, ha van.

Biztosabb a kézifék.

2017. dec. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

Mindig hagyd sebességbe (1 vagy R).

Lejtőn a kerekeket fordítsd a járdaszegélynek.

Ha sík talajon állsz, akkor nem kell kézifék.

2017. dec. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Azért nem teljesen hülyeség amit az első ír, igaz, hogy iszonyatosan ritkán fordul elő, de nem példátlan a dolog.
2017. dec. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

Sokaknak mániája ez a "kéziféket soha nem húzzuk be" dolog.

Ha nem elhanyagolt az autód, a porvédő gumik a bovden végén nincsenek kiszakadva, vagy ha kiszakadt akkor cserélteted, nem tud mi befagyni.

17 éve minden alkalommal behúzom a kéziféket leparkoláskor. Erre találták ki, nem dísznek van. És soha nem volt ebből még gondom.

2017. dec. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Az 1. meg a 4. hülyeséget ir. Hogy ugrana át a vezérlés?

Kicsit is tudnátok hogy működik az autó ilyet nem találnátok ki.

Esetleg ha nagy lejtőn meggurul sebességben, a motor fordul át , talán.

De ez a kézi befagyás , beszorulás pont azoknál szokott elő fordulni akik sose használják. Bevan rozsdásodva nekik minden része és mikor behúzzák , megszorul.

Ezért kell állandóan használni, járatni.

2017. dec. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
21%

Oké, akkor én teljesen hülye vagyok, nem láttam még motort közelről és nem is tudom hogy működik. Teljesen világos.


Lássuk mit ír az autónavigátor:


" Lemerült akkumulátor esetén nem ajánlott a betolással vagy lejtőn gurulással indítás, ilyenkor ugyanis átugorhat a vezérlés, ugyanúgy, ahogy a lejtőn parkoló autót csupán fokozatba tett váltóval parkoltatás esetén is, utóbbi főként a (leállított motornál nem feszített) láncos motoroknál lehet veszélyes."


Írjátok meg nekik is, hogy hülyék :D

Meg a munkatársamnak aki e miatt cserélt hengerfejet, ő is csak behaluzta az egészet :D :D

Sőt, láncfeszítő patront sem kell soha cserélni. :D


Na mindegy, én boldogan élek így hülyén is :D

2017. dec. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
Hagyjuk már ezt a befagy a kézifék dolgot. 20 éve a Wartburgokon meg a Ladákon befagyott persze, nomrális autón nem fagy be a kézifék. Célszerű behúzni egyenes terepen és kész, lejtőm meg be kell
2017. dec. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%

Az fel sem merült benned kérdező, hogy kézifék ÉS sebesség? :D Én a legtöbb esetben így parkolok, csak az udvaron és a garázsban, meg esetleg a jól ismert sík területeken nem húzom be a kéziféket, csak simán 1esben hagyom.

A vezérlés átugrása: nagyon szerencsétlen szitu kell hozzá, de tényleg megtörténhet. ha valami meredek helyen kell megállni, akkor úgy kell csinálni, hogy megállsz, nyomod a féket és a kuplungot, behúzod a kéziféket, elengeded a lábféket. Ekkor a terhelés a kézifékre fog menni, az tartja az autót. Csak ezután tedd be sebességbe, és akkor nem a motorfék tartja majd az autót, ergo a vezérlés sem ugrik át, de ha mégis elengedne a kézifék, akkor jó ha sebességben van az autó. Harmadik lehetőség, hogyha esetleg padka is van melletted, akkor a kereket úgy kormányzod, hogyha elkezdene hátragurulni az autó, akkor a padka megfogja. Így parkoltam például anno a kézifék nélküli Kadettemet nagy lejtőn, mikor a barátnőmhöz mentem, hogy nekigurítottam a padkának, aztán helló.

2017. dec. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell üresbe tenni, hacsak nem motorkerékpárod van vagy automata váltós járműved.
2017. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!